Buď hubnu, nebo přibírám. Váhu si neumím udržet, říká Barbora Mottlová. Prozradila, jak cvičí ve vedrech

Nextfoto
Herečka Barbora Mottlová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 6. 2021

Herečka Barbora Mottlová (34) patří mezi slavné ženy, které nelení a pracují na sobě, jak to jen jde. Ani v tropických teplotách, které Česko zasáhly, nepolevuje a sportuje. Vystoupila ze své komfortní zóny a na cvičení v horku vidí pozitiva. "Když je horko, tělo se při cvičení daleko víc zapotí, vyčistí, protáhne, a myslím, že tím rozehřátím spálí víc kalorií," řekla Barbora Mottlová pro ŽivotvČesku.cz.

Barbora Mottlová rozhodně nemá lenost v povaze. Na sociálních sítích se svými fanoušky sdílí sportovní úspěchy a pokroky a věnuje se nejrůznějším formám pohybu. Svých návyků se nevzdává ani ve chvíli, kdy teploty šplhají nad 30 stupňů, přestože tropy přímo vyzývají k lenošení ve stínu a chladnějším prostředí. Ve cvičení během veder dokonce vidí výhody.

"V podstatě je dobré, když člověk vystoupí ze své komfortní zóny. Nedávno jsem byla i v tom vedru kolem oběda na workoutovém tréninku a je to super. Člověk si samozřejmě musí chránit hlavu. Já jsem zvyklá i z bikram jógy, která se cvičí ve 42 stupních. Když je horko, tělo se při cvičení daleko víc zapotí, vyčistí, protáhne a myslím, že tím rozehřátím spálí víc kalorií," řekla pro ŽivotvČesku.cz Barbora Mottlová.

Tropické počasí vnímá herečka jako náhražku doplňků, za které sportovci běžně platí. "Spousta lidí bere spalovače, já jsem jeden z nich. Ty slouží k tomu, aby se člověk daleko víc zahřál a spaloval víc kalorií. Sluníčko nám v tom zadarmo pomáhá. Když překročím komfortní zónu, tak se vypotím, vysportuji a v těch vedrech to krásně jde. Vlastně mi to začalo vyhovovat," vysvětlila televizní a divadelní hvězda pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka, bývalá prodavačka a aktuálně i realitní makléřka se pyšní výstavní postavou, za tou ale stojí spousta práce. "Jsem ve dvou fázích, buď hubnu, nebo přibírám, váhu si neumím udržet. Většinou jsem ve fázi, kdy hubnu, ale ne vždy v ní skutečně hubnu. Občas dochází k tomu, že mám chuť na všechno, a naopak přiberu, protože tělo chce všechno zpátky. Čím jsem starší, tím víc pozoruji, že moje vůle už není tak silná a tělo se nechce zbavovat zásobiček, má pocit, že bude hůř, takže nechce nic pustit. Je to boj," dodala Barbora Mottlová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu