Bude bílá rakev a davy lidí. Tak ve středu pohřbí v Lounech rodina Josefa K., který utýral tříletého Marečka. Známe podrobnosti

Rodina pro Josefa K. zařídila honosný pohřeb.
Rodina pro Josefa K. zařídila honosný pohřeb.
Foto: Pixabay.com

Josef K., který poté, co ho soud poslal do vězení na 22 let, spáchal údajně ve valdické cele sebevraždu, bude mít ve středu honosný pohřeb. Jak se redakci Život v Česku podařilo zjistit, bude uložen do bílé rakve. "Ano, tohle v pátek rodina řešila a je to tak," řekl pro ŽvČ náš zdroj.

Rodina Josefa K. avizovala, že půjde o velkou smuteční událost. Poslední rozloučení se bude v obřadní síni v Lounech konat už ve středu. Očekávají se desítky lidí, kteří se přijdou podívat. Více se přijde podívat přihlížejících.

Na pohřbu by měla zaznít slova z úst faráře, jak si rodina přála. "Bude mít bílou rakev. Byl svobodný. To je tradice," řekl pro ŽvČ zdroj s tím, že rodina toto řešila v pátek.

Josef K. před více než týdnem od soudu odcházel se zvýšeným trestem. Z původních 16 let mu odvolací vrchní soud zpřísnil právní kvalifikaci na vraždu. Jeho verdikt na 22 let odnětí svobody byl pravomocný.

Sebevražda oběšením

Josef K. si ho ale neodpyká. Minulý týden spáchal údajně sebevraždu oběšením. Vězeňská zpráva pro Život v Česku potvrdila, že na cele byl v době smrti sám.

Případ teprve tříletého Marečka z Loun, který zemřel na následky brutálního týrání loni v únoru, zaskočil řadu lidí. Zejména i proto, že matka dítěte jen přihlížela otřesnému zacházení.

Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

Podle nových informací je matka dítěte údajně v 7. měsíci těhotenství. V současnosti jí čeká další soudní jednání.

Pohřeb Josefa K. vzbudil na sociálních sítí poměrně velké emoce. Lidé do komentářů začali psát ostré vzkazy. Najdete je v galerii.

Dnes se naposledy se rodina Josefa K., který spáchal minulý týden údajnou sebevraždu ve va...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.