Budu 14 dnů bez rodiny, vzorky mi už odebrali, prozradil primátor Zdeněk Hřib a upřesnil svůj zdravotní stav

Zdeněk Hřib a jeho kolegové musí do karantény.
Zdeněk Hřib a jeho kolegové musí do karantény.
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2020

U pražského náměstka primátora pro bezpečnost Petra Hlubučeka (STAN) se prokázal pozitivní test na COVID-19. Nákazu lékaři odhalili v úterý večer. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) následně uvedl, že celá rada, která má 11 členů a další lidé, kteří se účastnili jejího pondělního jednání, míří do dvoutýdenní karantény. Redakci Život v Česku primátor poskytl vyjádření ke svému současnému zdravotnímu stavu.

"Dnes mi byly odebrány vzorky a čekám na vyhodnocení testu na COVID-19. V karanténě budu 14 dnů bez ohledu na výsledek testu. Takže budu pracovat z domova. V tuto chvíli jsem oddělen od rodiny, se kterou bych se po celou dobu neměl vidět. Ale uvidíme, jak dopadnou testy. Žádné příznaky nemám, ani zvýšenou teplotu," řekl pro ŽvČ populární politik o svém stavu.

O stavu kolegů se odmítl bavit. "To mi nepřísluší a ani to nevím. Soustředím se teď na další věci v rámci Prahy a abych práci kvalitně zvládal i skrze videokonference," dodal primátor Prahy.

Zdeněk Hřib dále podotkl, že v současnosti už nemá ani policejní ochranu, která mu byla před časem poskytnuta. Poté co byli vyhoštěni dva ruští diplomaté v souvislosti s kauzou údajné ruské hrozby českým komunálním politikům jedem ricin, už ji primátor nemusí mít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.