Bývalý prezident Václav Klaus odmítal nosit roušku, teď má covid-19. Vzkaz mu poslal Roman Šmucler

Bývalý prezident Václav Klaus
Bývalý prezident Václav Klaus
Foto: Profimedia.cz

Bývalý prezident Václav Klaus (79) v poslední době proslul tím, že se na veřejnosti pohyboval bez roušky. Tvrdil, že na to má občanské právo, které si nenechá vzít. Teď má nemoc covid-19. "Věřím, že to zvládne a uzdraví se," vzkázal bývalému prezidentovi přes ŽivotvČesku.cz lékař Roman Šmucler (51).

Václav Klaus starší patří mezi největší odpůrce roušek v České republice. Podle webu Lidovky.cz byl Václav Klaus pozitivně testován v úterý odpoledne.

"Každému přeji jen to nejlepší. Věřím, že to zvládne a uzdraví se. Není zdaleka jediný člověk, který se rozhodl, že se nebude chránit a je třeba jeho respektovat jeho rozhodnutí," okomentoval Klausovo nemoc pro ŽivotvČesku.cz Roman Šmucler.

Bývalý prezident Václav Klaus (79) v úterý uvedl, že se nakazil koronavirem. S nemocí covid-19 je v domácím léčení. "Cítí se lépe, než se cítil včera," uvedl ve středu pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

"Po zhruba půlhodinovém vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se přesunuje do domácí léčby," uvedl mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Bývalý prezident byl v minulosti pokutován hygienou právě proto, že na veřejnosti odmítal nosit ochranu dýchacích cest. Hygiena mu udělila pokutu 10 000 korun, ale Václav Klaus proti rozhodnutí podal odpor.

Jiří Krampol (82) musel být hospitalizovaný. Za zhoršením jeho stavu stála druhá dávka vakcíny proti onemocnění covid-19. "Ležel jsem v Nemocnici Na Františku. Bylo mi hodně zle a ještě stále to není ideální," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, kterého lékaři propustili před třemi dny.

Velkou diskuzi vyvolalo video, které ukazuje zásah strážníků v Berouně. Nezletilý chlapec ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.