Čeká nás tropický víkend. Teploty vyšplhají až ke 32 stupňům Celsia. V neděli hrozí ale bouřky

Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Meteorologové mají jasno, jaké počasí nás čeká.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2020

Chladnější dny, které panovaly se začátkem týdne, vystřídají výrazně letní teploty. Podle meteorologů bude na území České republiky převládat jasné až polojasné počasí. V ranních hodinách se sem tam objeví přeháňky, oblačno a mlhy.

Konkrétně čtvrtek bude slunečný, oblačno bude jen v průběhu rána. Na severovýchodě Česka hrozí slabý déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat v rozmezí 24 až 28 °C, v 1000 m na horách jen kolem 20 °C. Vítr bude mírný severovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 11 °C, v Čechách mohou místy spadnout až na 8 °C.

"Tlaková výše se bude ve čtvrtek přesouvat přes střední Evropu k severovýchodu. V dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat okraj tlakové výše nad severovýchodní, později severní Evropou," uvedli meteorologové na portálu ČHMÚ.

Podobné počasí bude převládat i v pátek. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C, nejvyšší denní mezi 27 až 31 °C. Vát bude slabý východní až severovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Stejný scénář mají meteorologové připraven i pro nadcházející víkend. V sobotu během dne bude jasno či polojasno a teploty vyšplhají až k 32 °C. V noci se budou teploty pohybovat mezi 17 a 13 °C. Vát bude proměnlivý či severovýchodní vítr do rychlosti 4 m/s. Během odpoledne zejména na horách hrozí bouřky.

V neděli podle odborníků hrozí bouřky nebo přeháňky i v nižších polohách. V průběhu dne očekávají jasno až polojasno a teploty mezi 28 až 32 °C. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 18 a 14 °C. Vát bude proměnlivý nebo severovýchodní vítr do rychlosti 4 m/s, na východě může přechodně zesílit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.