Červenec se rozloučí tropickými teplotami a bouřkami. Co lze čekat v prvním týdnu srpna, popsala konzultantka počasí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 7. 2022

Pondělí bude opět super tropické a večer se dá počítat s dalšími bouřkami. "Bude jasno nebo polojasno, večer na Karlovarsku a Ústecku až oblačno a tam místy přeháňky nebo bouřky. Odpolední teploty 31 až 35 °C. Během noci na úterý bude přibývat od západu oblačnosti, místy déšť, přeháňky a bouřky, ojediněle i silné, doprovázené nebezpečnými jevy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jak začne nový pracovní týden.

V úterý bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Na východě území bude zpočátku polojasno. "Ranní teploty 20 až 16 °C. Denní teploty 23 až 27 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Ve středu si počasí připraví polojasno až oblačno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

"Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 26 až 30 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Další várka bouřek přijde koncem týdne

V pátek bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

"V sobotu bude polojasno, během odpoledne místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C. Následně pak v neděli bude jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C," přiblížila Dagmar Honsová ohledně předpovědi počasí pro závěr července.

Tropický i začátek srpna

A převážně slunečné a tropické počasí bude pokračovat i v prvním srpnovém týdnu. "Převládat bude jasno až polojasno, pouze při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 25 až 32 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.