Češi mohou od pondělí jít opět ke kadeřníkovi, holiči či na kosmetiku. Pouze za určitých podmínek

V pondělí se otevřou další provozovny.
V pondělí se otevřou další provozovny.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2020

S pondělkem dojde k další etapě rozvolnění. A lidé opět mohou využívat služeb kadeřníků, holičů, či zajít na kosmetiku, manikúru, pedikúru a masáž. Bude je obsluhovat personál s dvojitou ochrannou obličeje. Návštěvy prostor vyjmenovaných služeb musí být ale za striktních hygienických opatření.

Před a po zahájení služby si bude muset personál podniku dezinfikovat ruce, případně vyměnit rukavice. Platit bude povinný dvoumetrový odstup mezi zákazníky. A to i v prostorách, kde se na službu čeká.

Ideální je platit bezkontaktně

V současné době se i u těchto služeb bude preferovat platba bezkontaktně. Salony často rozšiřují otevírací dobu, aby po zhruba dvouměsíčním přerušení provozu mohly obsloužit co nejvíce zákazníků. Nejbližší termíny mají beznadějně obsazené.

Povinnost dezinfekce

Pro zákazníky musí být v provozovnách k použití dezinfekce rukou. Dále musí být provozovny vybaveny antibakteriálními mýdly zejména na toaletách a celkově dezinfekční prostředky na ruce. Používat se musí výhradně jednorázové ručníky. Personál musí po každém klientovi dezinfikovat nejen zákaznické místo, ale použité pomůcky, se kterými službu vykonával.

Vládní harmonogram uvádí možnost od 11. května otevřít kadeřnictví, holičství, manikúry, pedikúry, solária, kosmetické, masérské, regenerační a rekondiční služby. Služby měly být původně uvolněny od 25. května. Vzhledem k dobré epidemiologické situace v České republice vládní kabinet plán uvolňování opatření zrychlil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.