Češi na výběr Švýcarska nestačili. Po hrozivém startu na MS se komplikuje cesta do čtvrtfinále

Profimedia
Filip Pešán vede českou reprezentaci jako hlavní trenér
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 22. 5. 2021

Pomalí, nedůrazní a zmatení při vlastní rozehrávce. Tak působili čeští hokejisté při druhém představení na MS v hokeji. Výsledkem je druhá porážka a hrozivý start do turnaje. Hokejová legenda Patrik Eliáš (45) pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, že rozhodující boje vždy začínají od čtvrtfinále. Tam se ale národní tým musí nejprve dostat.

Dva zápasy, dvě prohry, dva slabé výkony. Tak zatím vypadá bilance českého výběru na 85. hokejovém MS. Zatímco při zápase s Ruskem se čeští hokejisté ještě mohli chlácholit tím, že utkání jim zbytečně proteklo mezi prsty, tak zápas se Švýcarskem byl bohužel jasnou záležitostí. Kromě úvodního gólu byli Češi většinu zápasu horší ve všech dovednostech. Výsledkem je porážka v poměru 2:5.

"Určitě bych z jednoho zápasu nedělal velké závěry, všichni víme, že klíčové je, co bude po dnešku, pak čtvrtfinále," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Patrik Eliáš po zápase s Ruskem a před bitvou se Švýcary. To si nikdo nepřipouštěl, jak těžká cesta do čtvrtfinále českou reprezentaci čeká. Po výprasku od Švýcarska ožívá otázka, zda se český výběr mezi nejlepší osmičku turnaje vůbec prokouše.

V příštím zápase na tým trenéra Filipa Pešána čekají nevyzpytatelní Bělorusové. Pak bude následovat bitva se Švédskem. Pak přijdou dva zápasy s papírově slabšími týmy - proti Velké Británii a boj s Dánskem. Skupinu čeští hokejisté zakončí derby se Slováky. To může být zápas, který rozhodne o všem. Jisté je, že pokud česká reprezentace nechce odjet z Rigy s ostudou, musí se zlepšit ve všech činnostech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu