Češka byla zadržena v Brazílii kvůli kokainu. Obrat v případu, soud dal Lucii T. svobodu

Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Foto: Se svolením Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 2. 2021

Češka Lucie T. (34) byla v září 2019 v Brazílii zadržena kvůli pašování narkotik. Policie ji viní z toho, že ze země chtěla vyvézt kokain, ona to popírá s tím, že se stala obětí podvodu. V případu nyní došlo k obratu a česká občanka již nemusí být v domácím vězení.

Policisté jsou přesvědčeni, že Lucie T. se v září 2019 pokusila z Brazílie vyvézt 6 kilogramů kokainu. Česká občanka to popírá s tím, že je sama obětí podvodu. Drogy měla vyvážet ze země na přání muže, se kterým se seznámila přes internet.

Lucie T. tvrdí, že veškeré důkazy o její nevinně jsou v telefonu, který policie zabavila při jejím zatčení. Její právníci žádají, aby soud trval na tom, že policie musí před zahájením procesu telefon vydat. Policie ale otálí a soud zatím nezačal.

"Já nikam nic nevezla a vůbec o ničem nevěděla. Mám na to důkazy, které jsou v telefonu, který mi zabavila policie. Moji právníci žádali už třikrát, aby soudce požádal policii o vydání mého telefonu. Soudce to už dvakrát nařídil, ale policie to ignoruje," uvedla Lucie pro ŽivotvČesku.cz v minulosti.

Podle našich informací došlo v únoru v Brazílii k posunu. Lucie T. už není v režimu domácího vězení, ale může se volně pohybovat. "Když chci někam jít, hlásím to právníkům. Podepsala jsem dokument, že se nepokusím utéct," popsala Češka pro ŽivotvČesku.cz režim, který jí byl nastaven. S tím je nyní konec.

"Soudkyně jí změnila režim, už nejde o domácí vězení, může se svobodně pohybovat. Její právníci dál trvají na tom, že k soudu se musí dostat její telefon. Soudkyně s tím souhlasila," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zdroj přímo ze Sao Paula, kde Lucie nyní pobývá. Na začátek procesu by tak měla čekat na svobodě, ze země ale vycestovat nesmí.

"Pořád čekám na zahájení soudu. Také se to tu odkládá z důvodů epidemie," potvrdila Lucie T. pro ŽivotvČesku.cz s tím, že netuší, kdy proces začne.

Češka Lucie T. (34) byla v září 2019 v Brazílii zadržena kvůli pašování narkotik. Policist...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu