Češka Lucie zadržená v Brazílii kvůli pašování kokainu: Vše na mě navlékl tajemný cizinec, tvrdí

Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Češka Lucie T. čeká v Brazílii na soud
Foto: Se svolením Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

Češka Lucie T. (34) čeká v brazilském městě Sao Paulu na začátek procesu. Úřady ji viní z toho, že ze země chtěla vyvést 6 kilogramů kokainu. Lucie to odmítá s tím, že vše nachystal muž, se kterým se seznámila přes internet. Drogy byly ukryté v obrazech. "Ze země jsme chtěly s dcerou odletět bez těch obrazů. Nepustili nás do letadla kvůli očkování," uvedla Lucie pro ŽivotvČesku.cz a redakci poskytla fotografie a popsala i průběh zatčení.

Lucie T. přiletěla do Brazílie 31. srpna 2019 na pozvání muže, se kterým se seznámila přes internet. Přijela i s malou dcerou, protože tam chtěla začít nový život. Tajemný cizinec na ni ale nečekal, jen vzkázal, že musel odletět na Macao za prací. Chtěl, aby za ním Lucie dorazila a řekl jí, že jeho sestra jí doveze na hotel rodinné cennosti, které má Češka odvézt na Macao.

"Když se na to podívám s odstupem času, tak vidím, že ten člověk mě dokázal zmanipulovat, vážně jsem mu důvěřovala. Psal mi, že se mnou plánuje budoucnost. Ve vazbě jsem pak potkala dívky s podobným příběhem. Akorát ty většinou věděly, že něco povezou, měly to třeba přivázané na těle. Já nevěděla nic. Asi byl na verbování holek přes internet vycvičený. Hrál to prostě moc dobře," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Lucie s tím, že s mužem se měla setkat až v Brazílii.

"Předtím jsme si jen psali a volali přes internet. První fyzické setkání mělo být až v Brazílii," dodala žena, která v současné době čeká na zahájení procesu v domácím vězení.

Lucie T. tvrdí, že všechny důkazy, které svědčí o její nevině, jsou uloženy v telefonu, který zadržela policie. Češka, která pochází z Bruntálu a před cestou do Brazílie pečovala o seniory, je přesvědčená, že až se k soudu dostane výpis z aplikace WhatsApp, vyjde pravda najevo.

"Já nikam nic nevezla a vůbec o ničem nevěděla. Mám na to důkazy, které jsou v telefonu, který mi zabavila policie. Moji právníci žádali už třikrát, aby soudce požádal policii o vydání mého telefonu. Soudce to už dvakrát nařídil, ale policie to ignoruje," uvedla Lucie pro ŽivotvČesku.cz.

Před odletem na Macao za Češkou do hotelu dojela žena, která se představila jako sestra tajemného cizince. Lucii předala dva obrazy.

"Dojela za mnou na hotel a předala mi obrazy. Dívalo se na nás plno lidí a mně to nepřišlo divné. Na jednom z nich byla šachovnice a druhý byl replika Poslední večeře od Leonarda da Vinci. Později jsem se od policie dozvěděla, že obrazy byly vyrobené z drog a slepené nějakou pryskyřicí, ale to jsem tehdy nevěděla," popsala začátek velkých problémů Lucie.

Rozhodla se, že na Macao nepoletí, ale s dcerou se vrátí zpět do České republiky. "Chtěl po mně, ať ty obrazy vezmu na Macao. Ale já ho poslala někam a jela na letiště. Obrazy jsem nechala na hotelu. Chtěly jsme s dcerou zpět do Česka. Jenže 7. září nás do letadla nepustili, protože jsme neměly očkování proti žluté zimnici," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Lucie s tím, že tedy z letiště odjela a s dcerou se ubytovaly v jiném hotelu. Obrazy nechala v tom původním.

"Ještě z letiště jsem mu psala, že nás nechtějí ze země pustit. Nechtěla jsem, aby věděl, že jobrazy zůstaly ležet na hotelu. Tak jsem mu napsala, že mi to zabavila policie, protože jsem neměla dokumenty o nabytí. Začal vyšilovat, že mi okamžitě pošle právníka, který má všechny dokumenty k obrazům. A že jestli se ty obrazy nenajdou, tak se z Brazílie nikdy nedostanu. Dostala jsem strach. Psala jsem mu, že jsem ve spojení s bratrancem v Česku, který je právník a že má známé na konzulátu. Nakonec jsem si ale zavolala taxi, abych dojela do původního hotelu, vyzvedla obrazy a předala je jeho právníkovi. Jela jsem zpět do hotelu a hned na recepci mě zatkli," popsala hrozný zážitek Lucie T.

Češka tvrdí, že ještě v hotelu na recepci ukazovala policistům výpis hovorů a komunikaci v aplikaci WhatsApp. "Já jim ukázala hned ten chat, ale je to moc netrápilo. Dokonce mi ten muž před policisty psal a jeden z nich mi diktoval, co mu mám odepsat," dodala Lucie k tomu, jak probíhalo zatčení.

V současné době v Sao Paolu čeká na zahájení soudního procesu. Lucie se může svobodně pohybovat po městě, vdala se, žije v pronajatém bytě, ale ze země nesmí vycestovat.

"Odevzdala jsem pas, je to jako domácí vězení. Policii jsem předala jeho fotky i kontakt na něj, ale myslím, že ho nikdo nehledal. Myslím, že je někde vysmátý," zakončila Lucie vyprávění a dodala, že pravda nakonec musí vyjít najevo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.