Češka obviněná z pašování kokainu ukázala, kde bydlí za trest: Luxus to není, platím za to 4 tisíce, říká Lucie T.

Češka Lucie čeká v Brazílii na soud
Češka Lucie čeká v Brazílii na soud
Foto: Se svolením Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Češka Lucie T. (34) byla v září 2019 v Brazílii zadržena kvůli pašování narkotik. Policie je přesvědčená, že chtěla vyvézt ze země 6 kilogramů kokainu. Lucie to popírá s tím, že je sama obětí podvodu. V současné době čeká v domácím vězení v Sao Paulu na začátek procesu. "Když chci někam jít, hlásím to právníkům. Podepsala jsem dokument, že se nepokusím utéct," uvedla Lucie a redakci ŽivotvČesku.cz zaslala fotografie jejího současného bydlení.

Česká občanka byla zadržena v září 2019 a od té doby čeká v Brazílii na začátek procesu. Úřady ji viní z toho, že ze země chtěla vyvézt 6 kilogramů kokainu. Lucie to odmítá s tím, že se stala obětí podvodu. Do země přiletěla za mužem, se kterým se seznámila přes internet. Podle jejího vyprávění ji tento muž nutil k tomu, aby z Brazílie na Macao odvezla obrazy. Mělo se jednat o rodinné dědictví, ale policie odhalila, že obrazy jsou vyrobené z kokainu.

Lucie T. tvrdí, že veškeré důkazy o její nevinně jsou v telefonu, který zadržela policie. "Vše se točí kolem mobilu, to je hlavní důkaz. V telefonu je důkaz, že jsem nic neudělala. Když policie soudu ten telefon nevydá, tak to právník celé napadne a bude žádat anulování procesu," řekla Lucie T. pro ŽivotvČesku.cz.

Soudní řízení se v Brazílii vlečou i kvůli koronavirové epidemii v zemi. Lucie se tam vdala a na začátek procesu čeká v relativně svobodných podmínkách. Odevzdala pas, musí hlásit údaje o pohybu, ale naštěstí není ve vězení. S manželem si pronajali byt, za který platí v přepočtu asi 4 tisíce korun.

"Není to žádný luxus a nedosahuje to na standard, jaký známé z Česka. Podívejte se na fotky, ať vidíte, že nežijeme v nějaké favele. Proti kriminálu je to ale pětihvězdičkové bydlení," uvedla Lucie a redakci ŽivotvČesku.cz. zaslala fotografie.

"Ložnici a pokoj dcery neukážu, to už je moc soukromé. Ale teď máte nějakou představu, jak žiju. Je to dál od centra ve čtvrti Cidade Tiradentes a komplex je hlídaný. Žijí tady normální lidé, soused je například bankovní úředník. Jsem ráda, že je to tu hlídané, protože v Sao Paulu není bezpečno nikde," prozradila pro ŽivotvČesku.cz žena, která je přesvědčená, že pravda vyjde brzy najevo a na jaře se vrátí zpátky do Česka.

"Kousek od našeho bydlení je autobusové nádraží. Tam mají bary a obchody Nigerijci. Když jsme sem přijeli, tak jsem z ulic a toho nepořádku měla šok. Ale paradoxně je tu bezpečněji než v centru. Když chci někam jet, musím to hlásit právníkům. Podepsala jsem dokumenty, že se nepokusím o útěk. Ale proč bych to dělala? Utíkají lidé, kteří něco provedli," popsala současnou situaci Češka, která pochází z Bruntálu a před cestou do Brazílie pracovala v zařízení pro seniory.

"Bohužel nemohu pracovat, nemohu si najít brigádu, protože pořád probíhá ta kauza. Občas mi něco pošle rodina, mateřská mi už skončila. Živí mě manžel, který má obchod s oblečením. Něco se dá ušetřit, ale je tu hlavně levněji než v Česku," přiznala pro ŽivotvČesku.cz Lucie, která věří právníkům, že ji dostanou z problémů.

"Jsou to profesionálové. Na tyto kauzy se specializují už dlouho," dodala s tím, že si ani nepřipouští, že by pro ni měl případ skončit špatně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.