Česko čeká vzrušující a bouřlivé období. Novoluní ve Vodnáři je enormně silné, zdůraznila terapeutka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Dne 11. února ve 20:05 nastane novoluní ve znamení Vodnáře. Přijde nekonečně silná energie, která bude lidi provázet i další dny. "Z hlediska astrologie nás čeká bouřlivější období plné vášně, touhy a nových začátků," popsala magický den pro ŽivotvČesku.cz terapeutka Lenka Tichá.

Ve čtvrtek 11. 2. 2021 ve 20:05 nastane novoluní ve znamení Vodnáře. Lunární cyklus je tedy na vrcholu. Luna je v tomto období velmi silná, působí nejen na nás, ale i na přírodu. Měsíc se v tomto čase dostává ke slunci. Astrologové to nazývají konjunkcí, protože se nachází ve stejném znamení. Energie je proto velmi silná a měla by nás provázet již několik dní dopředu i několik dní poté.

"Symbolem Vodnáře je muž vylévající svou nádobu. Co je obsahem této nádoby? Mnozí z nás věří, že žijeme v přechodové době, v době vodnářské. Proto může mít umocněný a velmi silný dopad na naše vědomí, kolektivní nevědomí i emoce. Z hlediska astrologie nás tedy čeká bouřlivější období, plné vášně, touhy a nových začátků. Připravme se na nastávající vzrušující období a buďme bdělí ve všech našich konáních," popsala pro ŽivotvČesku.cz terapeutka a bylinkářka Lenka Tichá.

Tento čas je ideální věnovat rituálům a meditacím na odstranění všeho nefungujícího, nebo toho, co nám již nic nepřináší. Ať už je to v jakékoliv životní oblasti. Například je vhodné v tomto předjarním období věnovat pozornost svému zdraví. Detoxikace, očista těla i mysli.

Vodnáři jsou přidělena lýtka, kotníky a cévní systém. Vše, co dnes uděláte dobrého pro v této oblasti, bude působit o novoluní dvojnásob. A vše, co by mohlo tyto části těla zatížit, bude působit škodlivěji než v jiných dnech.

"Dobře udělají ti, kteří zaměří pozornost svému srdci a mysli, a budou meditovat nad svými budoucími plány, sny a vizemi. Při novoluní jsou nejvhodnější různé druhy rituálů, kterými chceme podpořit nové začátky, projekty, vize a cíle. Obzvlášť doporučuji věnovat pozornost přátelským vztahům. Pokud jsme nevyřešili v uplynulých časech různá nedorozumění nebo konflikty, nyní může tento čas být věnován i rituálům na urovnání sporů. Možná pak pocítíte nejen psychickou úlevu, ale mělo by takové konání mít pozitivní odezvu i na našich tělech," uvedla pro ŽivotvČesku.cz terapeutka a bylinkářka Lenka Tichá z duchovního projektu Kavárna u hromničky

Současná vzdušná energie přeje domácím činnostem, souvisejícím s důkladným větráním všech i těch méně užívaných prostor, jako jsou půdy, sklepy. Není lepšího předjarního času, udělat generální úklid domova. Vhodný je čas i pro malování, lakování a praní prádla. Dům budete mít jako klícku a činnosti, do kterých se nám příliš během roka nechce, teď zmákneme ve větším klidu.

Úkolem Vodnáře je propojovat svět duchovní se světem materie. Neutíkat z reality, jak je pro Vodnáře typické. Vodnářův úkol je pevně spjat s tímto lunárním cyklem. Má nás naučit vnímat bezpečně energie druhých lidí, zvířat, rostlin a všeho co nás obklopuje a zároveň se učí dovednosti »bydlet ve svém těle«.

Využijme tedy potenciálu této doby a inspirujme se Vodnářovou esencí, kterou nyní přináší Luna a nebojme se projevit co cítíme, zažíváme a zkusme v sobě najít dar vnímání světa bez strachu a obav. V těchto znepokojivých časech je to více než žádoucí.

"Mějme na paměti, že my jsme tvůrci, kteří spojují veškeré protiklady. Neobětujme svůj klid pro blaho druhých a vězme, že máme právo reagovat pravdivě, to znamená dělat, co cítíme. Neztrácejme ve vztahu ke světu sami sebe," zdůraznila Lenka Tichá.

"K různým rituálům či meditacím je v tomto lunárním cyklu skvělé použít různé produkty z přírody. Vůně či vykuřovadla z mimózy, santalu či obyčejné šalvěje k tomuto účelu bohatě postačí. Též jsou vhodné například tyto minerály: larimar, topaz, ametyst, lapis lazuli, apatit, malachit. Z bylinných přípravků velmi doporučuji Bachovu esenci Water violet či Agrimony. Nejlépe jsou na míru připravené, zkušeným terapeutem. Bachovky mají nejen výbornou uklidňovací schopnost, ale také nás harmonizují tím, že vyrovnávají naše vnitřní rozpolcené pocity," dodala pro ŽivotvČesku.cz Lenka Tichá.

Podle čínského horoskopu končí rok nevyrovnané a chaotické krysy a nastupuje rok buvola. T...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.