Česko láme rekordy. Výsledky testování na koronavirus ukázaly 5335 pozitivních případů

Česko překročilo hranici 5000 nakažených
Česko překročilo hranici 5000 nakažených
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Pandemie koronaviru se v posledních dnech stává stále děsivější hrozbu, protože nárůst testovaných s pozitivním výsledkem na covid-19 přímo raketově stoupá vzhůru. Středa 7. října zaznamenala už překročení 5000 případů nakažených.

Česko je na prvním místě v Evropě na žebříčku států s počtem nakažených na sto tisíc obyvatel. Předběhlo dokonce i Španělsko. V posledních dnech se ukazuje, že se aktuální situace začíná hodně vyostřovat.

Nakažených případů rapidně přibývá a nákaza podle všeho sílí, protože kromě samotného alarmujícího čísla nakažených, se objevují častější případy lidí, kteří potřebují kvůli svému průběhu s covidem-19 hospitalizaci v nemocnici. V současné době je takových případů celkem 1563, z nichž 354 se nachází v těžkém stavu. Počet zemřelých prokazuje také smutné číslo dalších 19 lidí.

V úterý v Česku přibylo 6274 potvrzených případů covidu-19, téměř dvakrát více než před tý...

Středa 7. října 2020 byla dnem, kdy se zlomil dosavadní rekord, který byl téměř 4500 nakažených. Nyní se čísla překročila hranici 5000 a pozitivně testovaných lidí s koronavirem bylo 5335. Takové číslo bude zřejmě důvodem k rychlé reakci vlády, která by měla reagovat na aktuální »děsivá« čísla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu