Česko láme rekordy. Výsledky testování na koronavirus ukázaly 5335 pozitivních případů

Česko překročilo hranici 5000 nakažených
Česko překročilo hranici 5000 nakažených
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Pandemie koronaviru se v posledních dnech stává stále děsivější hrozbu, protože nárůst testovaných s pozitivním výsledkem na covid-19 přímo raketově stoupá vzhůru. Středa 7. října zaznamenala už překročení 5000 případů nakažených.

Česko je na prvním místě v Evropě na žebříčku států s počtem nakažených na sto tisíc obyvatel. Předběhlo dokonce i Španělsko. V posledních dnech se ukazuje, že se aktuální situace začíná hodně vyostřovat.

Nakažených případů rapidně přibývá a nákaza podle všeho sílí, protože kromě samotného alarmujícího čísla nakažených, se objevují častější případy lidí, kteří potřebují kvůli svému průběhu s covidem-19 hospitalizaci v nemocnici. V současné době je takových případů celkem 1563, z nichž 354 se nachází v těžkém stavu. Počet zemřelých prokazuje také smutné číslo dalších 19 lidí.

Středa 7. října 2020 byla dnem, kdy se zlomil dosavadní rekord, který byl téměř 4500 nakažených. Nyní se čísla překročila hranici 5000 a pozitivně testovaných lidí s koronavirem bylo 5335. Takové číslo bude zřejmě důvodem k rychlé reakci vlády, která by měla reagovat na aktuální »děsivá« čísla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.