Česko ochladí studená fronta, jen na chvíli. V pátek nás sežehnou opět vysoké teploty, objasnila meteoroložka

V úterý v Česku dojde k ochlazení. Jen na chvíli.
V úterý v Česku dojde k ochlazení. Jen na chvíli.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2020

Úterý je dnem, kdy si konečně alespoň na malou chvíli odpočineme od veder z posledních dní. Vlivem studené fronty dojde v souvislosti s počasím k ochlazení. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ale od středy teploty opět začnou šplhat k vyšším hodnotám. V pátek až ke 33 stupňům Celsia.

Poslední dny Česku trápily tropické dny a poměrně dusné počasí. "Bude jako v prádelně," předvídala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová minulý týden. V úterý si konečně na chvíli odpočineme od vysokých teplot.

"Během dne nás v úterý bude ovlivňovat studená fronta a oblačnost. V odpoledních hodinách se do Česka bude od západu ale nasouvat vyšší výběžek tlaku vzduchu, takže odpoledne začne oblačnosti ubývat," řekla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

"Z počátku dne to bude tedy takový »kávový den«, budeme ospalí, protože se změní tím, že dorazí studená fronta, tlak vzduchu. Teploty klesnou o až o 6 stupňů Celsia, bude zatažená obloha s přeháňkami na celém území. Na Moravě a ve Slezsku mohou být z počátku dne bouřky a pak se vzduch nádherně vyčistí v odpoledních hodinách od západu, kde bude oblačnost ubývat," upřesnila meteoroložka.

Teploty podle Dagmar Honsové z Meteopressu vyrazí ale od středy následně hodně nahoru. Do Česka pronikne velmi teplý vzduch od jihozápadu a v pátek se dočkáme až 33 stupňů Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.