Česko opět překonalo alarmující rekord. Nově nakažených je 15663 a přibývají hospitalizovaní i zemřelí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Česko zažívá zlé časy kvůli koronaviru, který sužuje celou zemi. Enormní nárůst nakažených a zároveň počet hospitalizovaných pacientů s covid-19 a zemřelých prudce narůstá. Vedení nemocnic po celé republice už začínají mluvit o problémech spojených s nedostatkem zdravotnického personálu a plnících se kapacit.

Během úterního dne 27. října se počty lidí, kteří byli pozitivně testováni na onemocnění covid-19 opět vrátil za hranici 15000 nakažených. Konkrétně jde o číslo 15663. Na aktuální situaci apelují nejen lékaři a odborníci, ale také už i samotní lidé, kteří nemohou přehlížet, že je situace opravdu vážná. Ve čtvrtek prezident Miloš Zeman jmenuje nového ministra zdravotnictví dětského hematologa a náměstka Fakultní nemocnice v Brně Jana Blatného (50), který převezme funkci po epidemiologovi Romanu Prymulovi (56).

V pražských Letňanech byla vybudována polní nemocnice s kapacitou až 500 lůžek, která má sloužit k tomu, aby se starala o nakažené pacienty a ulevila tak nemocnicím kvůli snižování volných kapacit a lůžek.

Prezident České lékařské komory Milan Kubek (52) patří k těm, kteří v posledních týdnech velmi výrazně poukazují na alarmující stav v zemi a varují před hrozícím kolapsem zdravotnictví. Roste nejen počet nakažených, ale s ním i počet lidí, kteří musí být kvůli horšímu průběhu onemocnění covid-19 hospitalizováni v nemocnici. Jde o 6191 osob, z nichž 893 je v těžkém stavu. Přibývá i zemřelých, jejichž počet se vyšplhal už celkově k číslu 2547 a v průměru zemře v Česku denně 110 pacientů v souvislosti s covid-19.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.