Česko zasáhne vlna veder, počasí bude lákat k vodě. Na konci týdne bude až 35 °C, upřesnila Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2021

Nejteplejší červnový týden je v plném proudu. A teploty od středy začnou pořádně růst. Děje se tak vlivem výrazně teplého vzduchu od jihu, který se bude nad Česko postupně dostávat. Druhá polovina týdne bude lákat k vodě, teploty budou kulminovat na hranici 35 stupňů Celsia. K tomu se přidají ojediněle i tropické noci, ve kterých se bude teplota pohybovat okolo 20 stupňů Celsia. "Nadcházející víkend bude nejteplejší z celého června," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Tropické teploty zavládnou od středy a přetrvávat budou až do konce týdne. Nejvyšší hodnoty naměříme o víkendu, kdy rtuť teploměru se zastaví na 35 stupních Celsia.

"Čekají nás »pětatřicitky«, které budou panovat v pátek, sobotu a neděli. Ve čtvrtek nás čeká 33 stupňů Celsia a ve středu 30. Budou padat četné teplotní rekordy, naposledy v tomto období bylo takto teplo v roce 2013 a o víkendu se k tomu přidají bouřky, které budou hodně intenzivní," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že zatím nelze predikovat počasí pro další měsíc, ale v dalším týdnu lze očekávat ochlazení.

Pouhé dva dny po svých 68. narozeninách odešla na věčnost velká dáma českého herectví Libuše Šafránková (†68), která zůstane nejen pro české diváky nezapomenutelná mimo jiné jako krásná Popelka v pohádce Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Pohřeb ikony filmového světa proběhne v pátek 25. června stejně jako veřejné rozloučení.

Bára Jánová (32) v letošním roce strávila několik dní v Dominikánské republice. To ale neb...

"Nadcházející víkend bude nejteplejší z celého června. Ochlazovat se bude od úterý v dalším týdnu a do konce června podobně vysoké teploty už nebudou," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.