Česko zasáhne vlna veder, počasí bude lákat k vodě. Na konci týdne bude až 35 °C, upřesnila Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2021

Nejteplejší červnový týden je v plném proudu. A teploty od středy začnou pořádně růst. Děje se tak vlivem výrazně teplého vzduchu od jihu, který se bude nad Česko postupně dostávat. Druhá polovina týdne bude lákat k vodě, teploty budou kulminovat na hranici 35 stupňů Celsia. K tomu se přidají ojediněle i tropické noci, ve kterých se bude teplota pohybovat okolo 20 stupňů Celsia. "Nadcházející víkend bude nejteplejší z celého června," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Tropické teploty zavládnou od středy a přetrvávat budou až do konce týdne. Nejvyšší hodnoty naměříme o víkendu, kdy rtuť teploměru se zastaví na 35 stupních Celsia.

"Čekají nás »pětatřicitky«, které budou panovat v pátek, sobotu a neděli. Ve čtvrtek nás čeká 33 stupňů Celsia a ve středu 30. Budou padat četné teplotní rekordy, naposledy v tomto období bylo takto teplo v roce 2013 a o víkendu se k tomu přidají bouřky, které budou hodně intenzivní," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že zatím nelze predikovat počasí pro další měsíc, ale v dalším týdnu lze očekávat ochlazení.

"Nadcházející víkend bude nejteplejší z celého června. Ochlazovat se bude od úterý v dalším týdnu a do konce června podobně vysoké teploty už nebudou," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.