Češku Lucii T. zadrželi kvůli kokainu. V Brazílii nyní otěhotněla s mužem, který pochází z Afriky

Lucie T. s manželem, za kterého se provdala v Brazílii
Lucie T. s manželem, za kterého se provdala v Brazílii
Foto: Se souhlasem Lucie T.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2021

Lucie T. (34) byla zadržena brazilskou policií a obviněna z pašování kokainu. Ze země nesmí vycestovat a čeká na začátek soudu. "Jsem těhotná. Pohlaví miminka nevím, když to chci zjistit, tak odmítá spolupracovat. Možná pohlaví zjistíme v květnu," uvedla česká občanka pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie T. (34), která pochází z Bruntálu, byla v Brazílii zatčena v září 2019. Policie ji obvinila z toho, že se pokusila ze země vyvézt 6 kilogramů kokainu. Češka to však razantně odmítá s tím, že sama se stala obětí podvodu.

Podle jejího vyjádření přicestovala do největšího a nejlidnatějšího státu latinské Ameriky za účelem schůzky s mužem, se kterým si dlouhodobě psala na internetu. Právě on po ní pak požadoval, aby z Brazílie na Macao odvezla dva obrazy. Podle policie byly oba vyrobené z kokainu a pryskyřice. Lucie tvrdí, že důkazy, že je nevinná, jsou v jejím telefonu. Čeká na soud, který se ale stále odkládá. Smí se volně pohybovat po zemi, ale nesmí odcestovat.

V Brazílii se dokonce vdala za muže, který pochází z Afriky. "Manžel pochází z Nigérie, ale tady žije dlouho, má i místní pas. Jsem s ním spokojená po všech stránkách. S kamarádem má obchod s oblečením a nyní mě živí. Skončila mi mateřská a pracovat zatím nemohu, protože můj případ není uzavřen," popsala Lucie pro ŽivotvČesku.cz, která do země odjela i s malou dcerou. Ta nyní dostane sourozence.

"Jsem těhotná. Pohlaví miminka nevím, když to chci zjistit, tak odmítá spolupracovat. Možná pohlaví zjistíme v květnu," uvedla česká občanka pro ŽivotvČesku.cz. "Trochu mě znervóznilo, že lékaři mi říkají, že to vypadá na císařský porod. O těhotenství jsem chtěla říct rodině v Česku. Věřila jsem, že už budu doma. Přijde mi neosobní takovou zprávu oznamovat po telefonu. Nakonec to vypadá, že budu rodit v Brazílii, miminko bude mít tři občanství, to nemá každý," usmála se paní Lucie v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka Monika Absolonová (44) na 1. května, tedy právě období, kdy by si partneři měli vyznávat lásku, oznámila rozchod se svým snoubencem a otcem jejich dětí - bývalým hokejistou Tomášem Hornou (40). "Je to smutné, bolavé a osobní," uvedla oblíbená zpěvačka, která přitom v posledních měsících vypadala velmi šťastně. Proč se letitý pár rozešel, je prý způsobeno více důvody.

Pokud jde o soudní proces, tak je přesvědčená, že prokáže svou nevinu. Až se dostane před soud její mobilní telefon, tak na světlo údajně vyjdou důkazy o tom, že se stala obětí podvodu. To tvrdí Lucie T. i její právníci. Otázkou je, kdy k soudu dojde. Na zahájení procesu čeká už více než rok a půl.

Češka Lucie T. (34) byla v září 2019 v Brazílii zadržena kvůli pašování narkotik. Policie ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.