Reklama:

Chaos v Česku pokračuje: Vláda v pátek požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 25. května

Jan Hamáček - ministr vnitra.
Jan Hamáček – ministr vnitra.
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2020

To jsou zvraty, které by nevymyslel ani nejlepší hollywoodský scénárista. Vláda v pátek požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 25. května. Uvedl to šéf Ústředního krizového výboru a ministr vnitra Jan Hamáček.

Reklama:

Aktuálně stav nouze platí do čtvrtka 30. dubna. Kabinet vlády zároveň schválil soudem zrušená opatření ministerstva zdravotnictví jako krizová opatření vlády podle krizového zákona.

Zprvu premiér Andrej Babiš prodloužení stavu nouze odmítal. Oproti tomu Hamáček upozorňoval na to, že bez prodloužení nouzového stavu se otevřou hranice v rámci vstupu do Česka cizincům, dále budou komplikovanější nákupy a distribuce ochranných pomůcek. "Na vládě ve čtvrtek to tedy navrhovat nebudu," řekl ve středu pro Život v Česku Hamáček.

Vše je jinak

Aktuální stav změnilo zejména dnešní rozhodnutí soudu, který zrušil s účinností od 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb, maloobchod a služby. Kabinet měl čas do pondělí, aby opatření přijal v zákonné formě, tedy jako krizové opatření. Během jednání se tak stalo.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: