ČHMÚ vydal výstrahu, do Česka míří bouřky. Dagmar Honsová upřesnila, v kterých krajích udeří

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Počasí v Česku zůstává i nadále velmi příjemné, ale s vyššími teplotami je spojen také výskyt bouřek. Právě před nimi vydal výstrahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který avizoval nízký stupeň nebezpečí. "Bude se to týkat západu našeho území, tedy Karlovarska, Plzeňska, Ústeckého kraje, Jihočeského kraje a Středočeského kraje. Během dnešního odpoledne po 14. hodině se začnou vytvářet bouřky, a protože budou postupovat velmi pomalu, tak v nich mohou narůstat srážkové úhrny až na 30 milimetrů. Nárazy větru v bouřkách se mohou pohybovat na 70 km/h," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Letní teploty se vrátily do Česka stejně tak jako bouřky, před kterými varoval ČHMÚ. Nemělo by se však jednat o nic dramatického – výstraha platí během dnešního dne až do 21 hodin. Bouřky by neměly být doprovázeny žádnými dalšími nebezpečnými meteorologickými jevy.

"Bude se to týkat západu našeho území, tedy Karlovarska, Plzeňska, Ústeckého kraje, Jihočeského kraje a Středočeského kraje. Během dnešního odpoledne po 14. hodině se začnou vytvářet bouřky, a protože budou postupovat velmi pomalu, tak v nich mohou narůstat srážkové úhrny až na 30 milimetrů. Nárazy větru v bouřkách se mohou pohybovat na 70 km/h," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že bouřky nebudou hrozbou plošně pro celou Českou republiku.

"Bude se jednat opravdu o lokální, ojedinělé záležitosti. Zatímco ve východní části republiky máme před sebou další nádherný slunečný den s letními teplotami. U těch bouřek se jedná o nejnižší stupeň výstrahy a neměly by se vyskytovat ani kroupy," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.