Chorvatsko hlásí rekord. Tolik nakažených za den zatím nemělo, od pondělí budou povinné roušky

Chorvatsko je oblíbenou destinací nejen pro turisty z Česka.
Chorvatsko je oblíbenou destinací nejen pro turisty z Česka.
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2020

O tom, že v Chorvatsku začíná být epidemiologická situace nepříznivá, svědčí i rekordní denní přírůstek nakažených. V tomto směru Chorvatsko v sobotu oznámilo svůj svůj osobní rekord. Za uplynulých 24 hodin testy odhalily 140 nakažených, aktuálně je v zemi nemocných 1088 lidí. I proto vláda zavádí opatření v souvislosti se zamezením šíření viru.

V pátek úřady ohlásily 116 nakažených během 24 hodin. V sobotu je počet nakažených vyšší. Od prvního případu nákazy, který byl odhalen 25. února, je ve čtyřmilionové zemi celkem registrováno 3672 infikovaných. Celkem 118 zemřelo.

Kvůli nepříznivému vývoji epidemické situace budou od pondělí povinné roušky v obchodech, i pro obsluhující personál v pohostinských zařízeních. V prostředcích hromadné dopravy jsou roušky nezbytné už několik týdnů.

Pokud jde o cizince ze zemí mimo Evropskou unii, při příjezdu do Chorvatska musejí do karantény na dva týdny. Chorvatsko v současnosti eviduje 430 tisíc zahraničních návštěvníků. Podle turistické kanceláře HTZ jich je nejvíce z Německa, Slovinska, Česka, Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Ministr Adam Vojtěch odtajnil, ve kterých zemích se první Češi, kteří se vrátili ze zahraničí, nakazili: Řeknu vám, odkud si Češi přivezli koronavirus. Ministr Adam Vojtěch odhalil tři země

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.