Čína uvolnila nové informace. Počet obětí COVID-19 vzrostl o 1290 mrtvých

Počet pozitivních případů je opět za hranicí stovky.
Počet pozitivních případů je opět za hranicí stovky.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2020

Celková bilance obětí koronaviru v Číně vzrostla o 1290 mrtvých. Stalo se tak poté, co vedení města Wu-chan, kde bylo epicentrum nákazy, zrevidovalo dosavadní údaje. Oznámily to dnes tiskové agentury. Nemoci COVID-19, vyvolané koronavirem, tak jen ve Wu-chanu podlehlo 3869 lidí.

Místní úřady rovněž zvýšily počet potvrzených případů infekce o dalších 325 na 50.333. Změnu úřady vysvětlily tím, že postupují v souladu se zákony a předpisy, jakož i "odpovědností vůči dějinám, lidu a zemřelým", poznamenala agentura Kjódó.

Až dosud se uvádělo, že koronavirus si v Číně vyžádal více než 3300 mrtvých. Nový součet činí 4632 mrtvých v nejlidnatější zemi světa, poznamenala agentura AFP.

Nové případy nákazy

Pevninská Čína oznámila dnes 26 nově potvrzených případů nákazy koronavirem oproti 46 o den dříve. Z 26 nových případů, které byly zjištěny během čtvrtka, se 15 týkalo pacientů, kteří se nakazili v cizině. Zbývajících 11 lidí se nakazilo ve vlasti. Celkový počet potvrzených případů tím stoupl na 82.367.

Počet potvrzených případů nákazy u lidí, kteří nevykazovali žádné příznaky, stoupl ze 64 na 66. Čína do své statistiky nezahrnuje pacienty bez klinických příznaků, jako jsou horečka či kašel.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.