Čína uvolnila nové informace. Počet obětí COVID-19 vzrostl o 1290 mrtvých

Počet pozitivních případů je opět za hranicí stovky.
Počet pozitivních případů je opět za hranicí stovky.
Foto: pixabay.com

Celková bilance obětí koronaviru v Číně vzrostla o 1290 mrtvých. Stalo se tak poté, co vedení města Wu-chan, kde bylo epicentrum nákazy, zrevidovalo dosavadní údaje. Oznámily to dnes tiskové agentury. Nemoci COVID-19, vyvolané koronavirem, tak jen ve Wu-chanu podlehlo 3869 lidí.

Místní úřady rovněž zvýšily počet potvrzených případů infekce o dalších 325 na 50.333. Změnu úřady vysvětlily tím, že postupují v souladu se zákony a předpisy, jakož i "odpovědností vůči dějinám, lidu a zemřelým", poznamenala agentura Kjódó.

Až dosud se uvádělo, že koronavirus si v Číně vyžádal více než 3300 mrtvých. Nový součet činí 4632 mrtvých v nejlidnatější zemi světa, poznamenala agentura AFP.

Nové případy nákazy

Pevninská Čína oznámila dnes 26 nově potvrzených případů nákazy koronavirem oproti 46 o den dříve. Z 26 nových případů, které byly zjištěny během čtvrtka, se 15 týkalo pacientů, kteří se nakazili v cizině. Zbývajících 11 lidí se nakazilo ve vlasti. Celkový počet potvrzených případů tím stoupl na 82.367.

Počet potvrzených případů nákazy u lidí, kteří nevykazovali žádné příznaky, stoupl ze 64 na 66. Čína do své statistiky nezahrnuje pacienty bez klinických příznaků, jako jsou horečka či kašel.

Ostře sledovaná cesta Miloše Vystrčila (60) na Taiwan rozdráždila nejen české komunisty, a...