Covidové pasy už tu zůstanou pořád, lidé chtějí být chránění. Chceme být pod kontrolou, říká Lukáš Pollert

Lékař Lukáš Pollert
Lékař Lukáš Pollert
Foto: Se svolením Lukáše Pollerta
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2022

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul řadou názorů, ve kterých dával najevo, že má strach z nástupu totalitního způsobu myšlení. Pro ŽivotvČesku.cz se zamyslel nad otázkou, zda někdy zmizí covidové pasy, QR kódy a certifikáty potvrzující tzv. bezinfekčnost. "Všichni přeci chceme být v bezpečí a mít přehled třeba o našich zaměstnancích," řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že společnost chce být kontrolovaná a hlídaná.

Pro jedny je Lukáš Pollert nebezpečným konspirátorem, který svými komentáři na sociálních sítích podrývá důvěru ve vládu a ministerstvo zdravotnictví. Lékař a olympijský vítěz má ale také řadu příznivců, kteří jsou přesvědčení, že Pollert je jeden z mála, který podobně jako matematik a miliardář Karel Janeček (48) varuje před příchodem totality, která se skrývá za snahou ochránit společnost před koronavirem.

Lukáš Pollert již dříve pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že Evropa podle jeho mínění směřuje k systému sociálních kreditů, který se rozvíjí v Číně. "Jde o to, že jste oceňováni podle toho, zda dodržujete nějaká pravidla daná státem. Momentálně u nás je to zaobalené do pravidla o jakési bezpečnosti, že kdo je naočkován, tak je pro společnost bezpečnější než ten druhý. Vyhrožuje se finančními postihy, abychom mohli jít do hospody či do bazénu, tak platíme za testy. Možná že budeme muset časem platit za testy, abychom mohli jít do školy či do práce," uvedl Lukáš Pollert pro ŽivotvČesku.cz v minulosti.

S nástupem roku 2022 redakce ŽivotvČesku.cz Pollerta požádala, aby své myšlenky rozvedl. Lékař s kontroverzním přístupem a nálepkou dezinformátora dostal otázku, zda si myslí, že až bude virus SARS-CoV-2 medicínsky potlačen a nebude nebezpečným, zda zmizí také QR kódy a tzv. covidové pasy, které hlídají bezinfekčnost. Zda společnost bude fungovat tak, jak fungovala, než začala globální pandemie. Lukáš Pollert je přesvědčen, že do fáze »předcovidové« se lidstvo už nevrátí.

"Hlídání společnosti jde ruku v ruce s technologií, když to tedy technologie umožňuje, tak proč by k tomu lidstvo nesáhlo... Bude to určitě praktičtější, vždyť platíme platebními kartami, minimálně se platí hotovostí, každému to vyhovuje. Přichází elektrická auta, další automaty, tyto věci se mění a vlastně proč ne... Podívejte se, kolik lidí používá aplikace, které hlídají dech, tepovou frekvenci, počet kroků a lidé si kontrolují tělo, kolik spálí joulů. Hlídají se a hlídají je vlastně i jejich zaměstnavatelé. Je to přeci normální, že jako zaměstnavatel chci mít zdravého zaměstnance. Chci mít zaměstnance zdravého, aby mohl dlouho pracovat, byl výkonný a kdo má být výkonný, tak musí být v dobré kondici a být odpočatý. Jak já jako zaměstnavatel budu vědět, že mám zdravého a výkonného zaměstnance? Přeci ho musím mít pod kontrolou se vším všudy. Budu vědět, kolik hodin spí, kolik kilometrů naběhá, co si kupuje za výživu... Vždyť to přeci chceme, abychom byli všichni »zdraví« a všichni v »bezpečí«. Vždyť přeci všichni chceme bezpečí, nikdo nechce střelbu v ulicích a nikdo přeci nechce, aby lidé riskovali a žili nebezpečně? Nebo to někdo chce? Snad ne," sdělil s velkou dávkou ironie Lukáš Pollert, který je přesvědčen, že většina lidí chce žít v klidu a bezpečí, nechce riskovat a nechce se svobodně rozhodovat, zda se pustí do nějakého dobrodružství, které může potenciálně skončit i špatně. Třeba rozhodnutí nepřijmout očkování.

Lékař Pollert již dříve hovořil o tom, že nyní společnost hlídá, kdo je očkovaný a kdo není, ale v budoucnu lze tento princip aplikovat třeba na to, zda lidé jedí či nejedí maso, zda pijí či nepijí alkohol atd.

"Teď se ta kontrola dělá přes očkování, příště to bude třeba přes nadváhu, třeba se příště řekne, že sociální kredity mají jen lidé, kteří mají body index v normě, ti ostatní s tím musí něco dělat," nastínil Lukáš Pollert, jak si představuje »dokonalou« společnost, která hlídá »dobro« pro všechny.

"Pamatujete si na Babylónskou věž? Ta se stavěla v domnění, že to všichni lidé chtějí, že všichni chceme být rovní Bohu. Bůh ale to snažení rozmetal a rozdělil lidstvo na národy a na plno jazyků a lidé si přestali rozumět. To se ale bude opakovat, zase budeme chtít mluvit jedním jazykem, zase tu bude snaha mít jeden »správný« názor, zase myslet jedním způsobem, taková snaha je asi v lidech nějak zakotvená. Covidové pasy jsou jen pomůckou, abychom se všichni chovali jednotně," zakončil novoroční úvahu pro ŽivotvČesku.cz muž, který říká, že nechce provokovat, ale spíše nutit lidi k tomu, aby nad světem a svým postavením ve světě přemýšleli.

Babylónská věž

Babylonská věž byla podle biblické knihy Genesis vysoká budova, která měla sahat až do nebe. Archeologové spekulují, zda věž opravdu existovala a zda byla postavena za krále Nebukadnesara II. (605 př. n. l. – 562 př. n. l.) či dávno před ním.‎ Podle legendy byla postavena na místě nazvaném Bábel, což je hebrejské jméno pro Babylón. Podle Bible byli všichni lidé v době po potopě světa jednotní a mluvili společným jazykem. Bůh ale troufalost lidí potrestal tím, že došlo ke zmatení jazyků a od té doby je lidstvo nejednotné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.