Cukrářský rekord Kamily Nývltové. Napekla 60 mazanců a poradila, jak neztloustnout

Zpěvačka Kamila Nývltová je šikovná cukrářka
Zpěvačka Kamila Nývltová je šikovná cukrářka
Foto: se souhlasem Kamily Nývltové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 4. 2021

Velikonoce jsou svátky, kdy je tradicí také péct. Ale když k tomu má člověk ještě cukrářskou zručnost, je to dvojnásobné potěšení sladké dobroty vidět a hlavně ochutnat. Letos se zpěvačka Kamila Nývltová (31) rozhodla strávit volný čas u plotny, protože napekla enormní množství typických velikonočních klasik, které by neměly chybět na svátečním stole. "Napekla jsem dohromady 60 mazanců, 20 beránků, 20 bábovek a do toho ještě 220 cupcaků," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

S každými svátky je vždy spojeno dobré jídlo. Naprostou klasickou je pak pečení mazance, který má historii v anglosaských, ale i v jiných evropských zemích. Sladké bochníčky symbolizovaly a dodnes symbolizují oslavu jara, kdy se příroda probouzí k životu. Kamila Nývltová, která kvůli vládním restrikcím nemůže vykonávat svoji profesi, využila volného času a vrhla se na pečení.

Zpěvačka je známá tím, že je mimo jiné zdatnou cukrářkou. O letošních Velikonocích si ale dala »do těla« a pekla nejen pro rodinu, ale i známé. "Napekla jsem dohromady 60 mazanců, 20 beránků, 20 bábovek a do toho ještě 220 cupcaků. Něco málo bylo pro rodinu, kterou každoročně obdarovávám, ale většinu jsem dělala na objednávky, které vzešly od mých známých tady v Podkrkonoší," prozradila Kamila Nývltová Pro ŽivotvČesku.cz, která svátky jara tráví především doma s rodinou, procházkami a pečením, které patří k jejím koníčkům.

Má také z osobní zkušenosti radu na to, jak se během dnů volna udržet bez příbytku kilogramů navíc. "Jsem názoru, že funguje pít do »polopita« a jíst do »polosyta«. A když k tomu člověk přidá nějakou procházku, nebo třeba rychlejší, svižnější chůzi, tak si myslím, že určitě nepřibere," poradila pro ŽivotvČesku.cz pohledná brunetka, která je hvězdou muzikálových scén, na kterých ztvárnila například role egyptské královny Kleopatry, Adriany v Draculovi nebo postavu krásné Angeliky.

Na otázku, jestli už neuvažovala, že by se v době koronavirové krize a uzavřené kultury, začala věnovat právě pečení na profesionální úrovni, má jasnou odpověď. "Myslím si, že už se tomu začínám tak pomalu ale jistě věnovat. Přišla jsem na to, že to vlastně do budoucna půjde i skvěle skloubit se zpěvem. Za což jsem moc ráda, protože je to pro mě zároveň velký relax," doplnila Kamila Nývltová Pro ŽivotvČesku.cz.

Už ve středu nastane astronomický podzim, který přináší pochmurnější dny a počasí, které m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu