Další flákanec: Lubomíra Volného vyvedla ochranka ze Sněmovny, zasahovala policie. O konfliktu promluvil jeho asistent

Profimedia
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 7. 2021

Další bojový duel se udál ve Sněmovně a opět u něj figuroval nezařazený poslanec Lubomír Volný (48). Důvodem bylo, že politik blokoval jednání o zákonu, který umožní volit i lidem v karanténě. "Pan Volný proti tomu protestoval tak, že si sedl za pultík a seděl tam," řekl pro ŽivotvČesku.cz Volného asistent Václav Kubín. Na místě po zákroku proti němu zůstal poničený řečnický pult.

Během projednávání zákona si vzal Lubomír Volný slovo. Místo proslovu ale mlčel celých pět minut a následně odmítl z řečniště odejít. U pultíku si sedl, zavřel oči a odmítl odejít. Musela tak proti němu zakročila ochranka Sněmovny. Schůze byla přerušena a Volného musela násilím bočním východem vyvést policie. Po šarvátce zůstal zničený řečnický pultík.

"Důvodem bylo, že bylo navrženo projednávání volebního zákona, které může mít fatální následky pro nás. Usneslo se, že každý poslanec se může vyjádřit pouze pět minut, což je šílené. Je to nedemokratické a porušuje to Ústavu. Pan Volný proti tomu protestoval tím, že si sedl za pultík a seděl tam," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Volného asistent Václav Kubín.

Při zásahu byly vypnuty všechny kamery, aby novináři a lidé nemohli vidět, jak ochranka pacifikuje poslance.

Zákon, který pak hladce schválila Sněmovna, dává lidem v karanténě možnost volit z vlastního automobilu či k nim domů může přijít speciální komise se zvláštní volební schránkou.

Smrt folkové zpěvačky Hany Horké (†57) ze skupiny Asonance, která podle rodiny odmítala oč...

Nejde o první konfrontaci Lubomíra Volného ve Sněmovně. Začátkem roku vyprovokoval konflikt, když mu byl vypnut mikrofon u řečnického pultíku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu