Dana Morávková prozradila recept na boj s věkem a kilogramy: Už to není tak, že mohu sníst vše, co vidím

Dana Morávková
Dana Morávková
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Elegantní dáma a jedna z nejpopulárnějších českých hereček Dana Morávková (50) roky tvoří stabilní pár s manželem Petrem Maláskem (57). Herečka, kterou diváci znají například jako lékařku Zdenu Suchou z nekonečného seriálu z lékařského prostředí, prozradila, že i když je s manželem opravdu dlouho, ráda s ním i po letech tráví volný čas. "S manželem se rádi smějeme, myslím si, že to základem dobré kondice," řekla pro ŽivotvČesku.cz a prozradila, jak si udržuje skvělou figuru a mladiství vzhled.

Skladatel Petr Malásek a žena, která v seriálu Rodinná pouta dokonale zahrála mrchu Andreu, jsou spolu déle než čtvrt století. Manželství Dany Morávkové neprovází žádné skandály ani žárlivé scény. Kromě respektu, lásky a úcty k harmonickému soužití pomáhá i to, že spolu stále rádi tráví volný čas.

"Já velmi ráda trávím čas s manželem, proto si vybíráme sporty, které můžeme dělat spolu. Jsme spolu už opravdu dlouho, ale pořád s manželem ráda volné chvíle. On třeba jezdí na motorce, já na motorce nejezdím. Já dělala dlouho krasobruslení, manžel zase moc nebruslí... Když ale jsme spolu, tak si vybíráme sporty, které nás baví oba, v létě je to kolo, v zimě lyže, což bohužel letos moc nešlo, protože nám to zakázali," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, která zraje s obrovskou noblesou.

"Kolik nás čeká kilometrů, to nikdy nevím, to má vždy v plánu Petr, já mu vždy řeknu, že třeba dnes musím být ve 14. hodin doma, protože v 16. hodin jedu na besedu, Petr pak mému času uzpůsobí trasu. Kudy ale pojedeme, ve kterém lese mě zapomene, to nikdy dopředu nevím," řekla s typickým smíchem žena, která má jasno v tom, že sport dokonalé kondici hodně pomáhá, ale humor má ještě větší sílu.

"Určitě je nutné zmínit, že se rádi s manželem smějeme, to je opravdu základ všeho. Nesnáším výsměch, někomu se vysmívat, to opravdu ne, ale mám ráda humor. Za tu dobu, co jsme s manželem spolu, jsme zažili tolik historek, některé snad ani nejde publikovat. Smích je velký lék," přiznala žena, která si Petra Maláska vzala po pouhém roce randění a drží jim to už 26 let. Při povídání o tom, jakými triky si udržuje štíhlou postavu, přišla řeč i na smažený hřích z mládí.

"Už to není tak, že mohu sníst vše, co vidím, už se musím trochu hlídat. Se mnou je to ale těžké, když jdeme do restaurace, kde si mohu vybrat cokoliv, tak se zjistí, že moje nejoblíbenější jídlo je smažený sýr. Když jsem to říkala panu Pohlreichovi, tak ze mě měl legraci. Já se mu snažila vysvětlit, že to určitě je psychologicky návrat do dětství. Dříve, když jsem byla malá, tak se do restaurace moc nechodilo, když se ale šlo, tak mám prostě to dětství spojené s tím, že jsem si dala to, na co jsem opravdu měl chuť, což byl často smažák," zakončila své vyprávění o životosprávě elegantní herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.