Daniel Hůlka k Miloši Zemanovi: Zklamal si mě jako přítel i prezident, napsal v otevřeném dopise

Daniel Hůlka ukončil přátelství s Milošem Zemanem
Daniel Hůlka ukončil přátelství s Milošem Zemanem
Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Daniel Hůlka (52), charismatický zpěvák a osobnost české hudební scény, v minulosti podporoval současného prezidenta Miloše Zemana (76). Ale výroky směřované k národu, kterými naše hlava státu »počastovala« české občany, zejména umělce, ho rozlítila natolik, že se rozhodl napsat mu velmi přímý a otevřený dopis, ve kterém mimo jiné oficiálně ukončuje jejich dlouholeté přátelství.

Představitel Draculy ve stejnojmenném slavném muzikálu měl vždy přátelské vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Podporoval ho i v jeho kampaních, kandidatuře na prezidenta České republiky a v médiích se o něm vyjadřoval výhradně s respektem a úctou. Ale říká se, že krize odhaluje skutečné lidské tváře a také opravdová přátelství.

Právě v době, kdy na začátku podzimu Česko zachvátila druhá vlna pandemie koronaviru, oblíbený zpěvák prozřel. Po tom, co Zeman promluvil v televizi k národu a svým »osobitým« způsobem se vyjádřil k lidem této země, se Hůlka nad jeho slovy rozlítil a nedokázal pochopit, co se to Zemanem stalo.

Situaci nechtěl jen tak přejít, protože podle něj prezidentův proslov naprosto neodpovídá chování hlavy státu ve zlých časech, kdy všichni očekávají vyjádření podpory a snahu o minimalizaci paniky a stresu mezi lidmi. Napsal a odeslal otevřený dopis adresovaný Miloši Zemanovi, ve kterém celou věc uzavírá definitivním ukončením jejich přátelství. Dokonce chce vrátit medaili, která symbolizuje vyznamenání za zásluhy. Tu převzal z rukou prezidenta Zemana v říjnu 2016 při slavnostní ceremonii na Pražském hradě.

Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky, Miloši Zemanovi: Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde,...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Pondělí 12. října 2020

"Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc. Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici," vyjádřil kritiku v otevřeném dopise pro prezidenta oblíbený zpěvák.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.