Demi Lovato oficiálně oznámila, že už není »oni«. Mezi pánskými a dámskými záchody jsem myslela, že žádný není pro mě, říká

Demi Lovato
Demi Lovato
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2022

Vloni v květnu se zpěvačka Demi Lovato (29) svěřila, že se necítí být ženou ani mužem, a své fanoušky požádala, aby ji oslovovali jako »oni«. Zdá se, že být nebinární jí příliš nevyhovovalo, protože nyní se vrátila zpět k oslovování ženským rodem. "Jsem genderově fluidní," řekla v podcastu Spout.

Demi Lovato se ještě nedávno nechala oslovovat jako »oni«, tedy ve středním rodě. O tom, že je nebinární, promluvila v květnu loňského roku, už letos se ale znovu považuje za ženu a požaduje, aby byla znovu oslovována jako »ona«. Tuto změnu oficiálně potvrdila v rozhovoru pro podcast Spout.

"Znovu si nechávám říkat »ona«. Jsem genderově fluidní. Obzvlášť vloni jsem měla pocit, že má mužská a ženská stránka jsou v rovnováze. Mezi pánskými a dámskými záchody jsem myslela, že žádný není pro mě. Necítila jsem se ani jako žena, ale ani jako muž. Cítila jsem se prostě jako člověk," řekla otevřeně Demi Lovato.

Být genderově fluidní znamená, že osoba svá oslovení v průběhu času může pravidelně měnit. Není tedy striktně genderově vyhraněná. Zatímco jeden rok se může nechat oslovovat v ženském rodě a stejně tak se ženou cítit, jiný rok se může cítit jako muž, případně nebinárně, tedy bezpohlavně.

"Teď užívám ženské oslovení, protože v poslední době se cítím víc žensky. Ale moc se nezlobím, když to oslovování někdo poplete. Je to dlouhá cesta, ale ve výsledku jde hlavně o respekt k osobě, která si gender vybrala," dodala herečka a zpěvačka, která v posledních letech vzbuzuje kontroverze svým chováním, vzhledem, ale je známá také pro drogové excesy.

Když se vysloví jméno Regina Holásková (44), řada lidí si vybaví televizní reality show VyVolení, která se v roce 2005 stala naprostým fenoménem. K obrazovkám tehdy usedaly miliony diváků, aby sledovaly příběhy účastníků ve vile hříchů. Prakticky poslední roky o výrazné účastnici soutěže nebylo slyšet. Redakce ŽivotvČesku.cz se rozhodla ji vypátrat. "Žiji spokojený život. Mám čtyři krásné psy, milovanou dceru a jako rodačka z Brna stále žiji v Brně," uvedla pro ŽivotvČesku.cz charismatická Regina, kterou redakce vypátrala v rekreační oblasti u Brněnské přehrady.

S náhlou změnou genderu u Demi Lovato souvisí také vlna kritiky. Fanoušků jí ubývá a samozřejmě se k tématu vyjadřují i jiné slavné osobnosti. Zatímco mnoho lidí už nepovažuje výběr genderu jako takový za něco skandálního, možnost ho měnit je podle nich hloupá.

"Nechci tu nikoho urážet, to rozhodně ne. Ale tyhle změny u Demi Lovato... Je mi líto, ale nemůže očekávat, že lidé ji budou oslovovat správně a sledovat každé její slovo, aby věděli, jak jí říkat, když každou chvíli bude tvrdit něco jiného," řekla podle deníku Daily Mail rozhlasová moderátorka Jackie 'O' Henderson.

Když se Českem roznesla informace o tom, že Agáta Hanychová (37) tvoří partnerskou dvojici s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem (53), jen málokdo věřil, že jejich vztah vydrží přes měsíc. Jenže láska jim kvete už více než dva měsíce a bývalá modelka a II. vicemiss České republiky z roku 2005 se o své štěstí nemá problém podělit na sociální síti Instagram. Jde totiž o vztah, kterému věří i její matka, herečka Veronika Žilková (60), která pro ŽivotvČesku.cz nedávno o obou partnerech uvedla, že jsou profesionálové.

Proslavila se jako hvězda Disney, kdy se v podstatě přes noc stala populární teenagerkou. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.