Reklama:

Díky své kráse by žena mohla dělat modelku. Místo toho se rozhodla hájit půvab obezity a neustále tloustne

Lilith se blíží váze 200 kilogramů a hájí obézní lidi
Lilith se blíží váze 200 kilogramů a hájí obézní lidi
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 2. 2021

Lidé mají většinou touhu hubnout a vyhýbat se tomu, aby se jejich tělo stalo do jisté míry vězením, které je omezuje a škodí jejich zdraví. Opačný názor má Lilith the Cenobite (28), jejíž váha rapidně stoupá nahoru, což sama považuje za svůj cíl, protože touží po tom, aby se stala nejtěžší ženou na světě. Přes její váhu ale po letech zkrásněla a věnuje se modelingu, byť z té opačné strany.

Reklama:

Lidé a jejich názory jsou různé. Někdo preferuje extrémní štíhlost, jiní vidí krásu v bujných křivkách. Lilith the Cenobite z portugalských Azorských ostrovů našla zálibu v přibývajících kilech a váze téměř 190 kilogramů, která podle zdravotních tabulek ukazuje stav velmi vysoké nadváhy a obezity 3. stupně.

Reklama:

"Vyrůstala jsem na ulici, proto bylo těžké sehnat jídlo. Pokud mě někdo nakrmil, bylo to z lásky. Většinu života jsem bojovala s anorexií, jídlo pro mě bylo v podstatě zakázané, existovalo jen proto, aby mě trápilo," cituje Lilith the Cenobite britský Daily Mail.

Jenže právě poruchy příjmu potravy stály za tím, že u ní nastaly zdravotní problémy. V roce 2015 jí lékaři diagnostikovali dvě závažná onemocnění – terminální mozkovou poruchu a jaterní encefalopatii (vzniká při selhávání jater, kdy nejsou schopna 100% plnit svou funkci a odstraňovat toxiny z těla, pozn. red.). Tehdy přehodnotila postoj k jídlu a místo hladovění a mučení se odmítáním potravy, ho začala vnímat naopak jako něco dobrého, co její tělo potřebuje.

Dostala se do komunity lidí, kteří nalézají uspokojení ve vykrmování, které jim dává pocit štěstí. To byl první krok k tomu, aby se začala měnit. Nový cíl stát se nejtěžší ženou na světě odstartoval nekontrolovaný příjem kalorií, jehož následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Pouhé tři roky stačily k tomu, aby se její váha novým životním stylem vyšplhala z původních 50 kilogramů na neskutečné číslo 189.

"Pracuju jako internetová modelka a influencerka. Sleduje mě hodně fanoušků, protože se jim líbí fakt, že pořád tloustnu. Za tři roky jsem přibrala téměř 140 kilogramů," řekla žena, která nejdříve bojovala s anorexií a nakonec se stala obézní, jak uvedl Daily Mail.

Světovým rekordem vůbec je žena, která vážila přes 539 kilogramů.
Lilith se jasně vyjádřila k haterům a těm, kteří otevřeně kritizují její životní styl a postoj k obezitě. "Nikdo nemůže použít moje zdraví jako argument, protože já stejně za pár let umřu," vyjádřila se k negativním reakcím Lilith the Cenobite.

"Když jste tlustí, neustále se setkáváte s negativními reakcemi, které se vám snaží lhát a říkat, že nemůžete být krásní, sexy a nezasloužíte si romantiku. Ale zeptejte se sami sebe, proč jsou námi všichni tak posedlí? Lidé se připojují k různým skupinám, chatují na fórech, která jsou zaměřena na kumulaci nenávisti vůči lidem různých postav. Jsi krásný člověk a stejně hodnotný jako kterýkoli jiný, co má štíhlé tělo," hají sebelásku ve všech rozměrech na svém instagramovém profilu Lilith.

Přes svoji obezitu, která je předmětem kontroverzních diskuzí, má půvabnou tvář a lidé obdivují její krásu. Za poslední roky se hodně změnila – v mnoha ohledech.

Je však jen otázkou času, kdy se nastaveným životním stylem dostane k vysněné váze a dosažení světového rekordu, nebo se projeví její vážné zdravotní komplikace v plném rozsahu. Pro ni je ale nejdůležitější, že je momentálně šťastná a užívá si života podle svých vlastních představ, nikoli těch, které jí nastavuje společnost.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: