Dívčí vzhled téměř ve 40 letech. Natalie Portmanová prozradila, co stojí za její mladistvou krásou

Americko-izraelská herečka Natalie Portmanová
Americko-izraelská herečka Natalie Portmanová
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Ať už to někdo považuje za povrchní nebo v jistém ohledu diskriminační, v Hollywoodu se na krásu extrémně dbá. O tom ví své filmové krásky, které si nastavují striktní životosprávu nebo se svěří do rukou plastických chirurgů, aby dosáhly »dokonalé« tváře nebo postavy. Americko-izraelská herečka Natalie Portmanová (39) sice dostala do vínku přirozenou krásu, která se s přibývajícími roky neztrácí, ale i ona má nastavenou rutinu, která je pro ni hodně důležitá. Ve stravování vede přísně i své dvě děti.

Natalie Portmanová, rodným jménem Natalie Heršlagová, oslnila jako téměř 12letá dívka producenty filmu Leon v hlavní roli s Jeanem Reno (72), kde se dokázala prosadit v konkurenci tisíců jejích vrstevnic toužících po slávě a roli Mathildy, do které ji nakonec obsadil sám režisér snímku Luc Besson (62). Tím se dostala do filmového světa, který ji přinesl další role, ale na konci 90. let ztvárnila postavu královny Padmé Amidaly v kultovních Hvězdných válkách.

Herečka narozená v Jeruzalému vystudovala obor psychologie na Harvardské univerzitě, kde promovala v roce 2003 a získala bakalářský titul. Mluví anglicky, hebrejsky, francouzsky, německy, japonsky a arabsky. Divákům se zapsala do paměti také ve filmu V jako Vendeta, Na dotek nebo v psychologickém thrilleru Černá labuť.

Od 9 let dodržovala vegetariánskou stravu, ale po přečtení knihy Jíst zvířata od spisovatele Jonathana Safrana Foereho přešla na veganství. V pozdějších letech se ale vrátila ke konzumaci vajec a mléčných výrobků, přesněji v době, kdy byla v očekávání prvního dítěte. V současné době je přísnou vegankou stejně jako její děti – syn Aleph (9) a dcera Amalia (4), které má s manželem a tanečníkem Benjaminem Millepiedem (43), za něhož se provdala v únoru 2012. Živočišné bílkoviny nahrazuje rostlinnými, především z luštěnin. Ve stravě se vyhýbá tučným a kalorickým pokrmům, nebo těm s vysokým obsahem soli, jak uvedl web Lifestylegeeky.com.

"Jeden z nejúžasnějších vývojů je v tom, že veganství se stalo flexibilnějším. Nemusíte ho brát jako vlastní identitu, každý kousek může pomoct. Dokonce i rostlinné jídlo jednou denně nebo jednou týdně dělá velký rozdíl. Běhám tak třikrát do týdne. Když běžím celou hodinu, připadá mi to tak trochu jako meditace," řekla Natalie Portmanová, jak cituje web Womenshealthmag.com.

Pravidelně cvičí jógu a věnuje se prostřednictvím strečinku také progresivní hluboké relaxaci, kde se klade velký důraz na dýchání. Jóga je pak ventilem stresu, napětí a díky ní je ohebnější. Hollywoodská kráska chodí běhat, »dřepuje« a dělá kliky v opakovaných sériích s dalšími cviky. Pro postavu baletky v Černé labuti, za kterou získala Oscara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli, musela jíst extrémně malé porce jídla a přitom tvrdě trénovat, aby posílila fyzickou zdatnost. Její psychika to ustála, ale náročná příprava na natáčení se na ni přece jenom trochu podepsala. Tehdy konzumovala jen 1200 kalorií denně při extrémním cvičení a spekulovalo se dokonce o tom, že aby zhubla a splnila tak očekávání režiséra, držela hladovku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.