Dívka našla způsob, jak dokázala shodit skoro 40 kilogramů. Je z ní blond kráska, která je k nepoznání

Isabella Audetteová zhubla téměř 40 kilogramů
Isabella Audetteová zhubla téměř 40 kilogramů
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 3. 2021

Váha může člověku ovládat život a někdy dojde do takového extrému, který už se podepisuje na zdraví a psychice. Isabelle Audetteová (23) z kanadského Montrealu prožila dětství s kilogramy navíc a jak roky přibývaly, situace se moc neměnila, protože v rodině neměla podporu pro to, aby začala se svojí hmotností něco dělat. Dívka absolvovala střední školu, a aby uživila sebe a matku, našla si práci jako finanční zástupce. Stres a obavy zajídala kvanty kalorických jídel a nechala se ovládat emocemi, které řešila především čokoládou a lahůdkami z fastfoodu. To ji dovedlo na váhu přes sto kilogramů, která začínala představovat velký problém.

Přejídání se stalo každodenní rutinou a dlouholeté špatné stravovací návyky se odrazily na váze mladé Kanaďanky. Milovala tučná a smažená jídla, čokoládu a pravidelně pila sladké sycené nápoje plné cukru. Jako teenagerka se nevyhnula posměškům a jízlivým komentářům svých vrstevníků, které byly směřovány na její vzhled a postavu.

V roce 2016 Isabelle vyrazila na dovolenou na Mallorcu, kde si chtěla užít moře a odpočinout si. Jenže pobyt na španělském ostrově, kde viděla všude kolem štíhlé dívky v plavkách a sama se musela na pláži více odhalit, pro ni znamenal krutý odraz reality. Přišlo velké prozření – došlo jí, že se řítí do obrovského problému a pokud s tím něco neudělá, odnese to její zdraví a psychika. Po návratu do Kanady se začala více zajímat o stravování a zdravý životní styl. Její motivace byla velká a ukázalo se, že má i opravdu pevnou vůli.

"To, co mi na mé hubnoucí cestě opravdu pomohlo, bylo dívat se na fotky žen, které mě inspirovaly. Procházela jsem si obrázky fitness modelek a říkala jsem si, že jednoho dne budu mít tělo jako ony. Každý jsme jedinečný a všichni máme jiné proporce, ale tohle mě drželo každé ráno motivovanou. Nemusí jít jenom o modelky, můžou vás motivovat například šaty nebo džíny, o kterých víte, že se do nich chcete vejít," řekla Isabelle Audetteová, jak cituje web Thehealthy.com.

Udělala radikální změnu ve svém jídelníčku. Vyloučila všechna fastfoodová jídla a sladké nápoje, kterých dříve vypila velké množství. Navykla si pít pouze čistou vodu, začala jíst zeleninu a zařadila také v menší míře ovoce s nízkým obsahem cukru a libové maso.

"Byla jsem emocionální jedlík a dostala jsem se do stavu, kdy jsem byla příliš líná a zpohodlnělá. To vedlo k výraznému tloustnutí. Jedla jsem všechno, kdykoli jsem jen chtěla. Vychovali mě úžasní rodiče, kteří si mysleli, že ignoruju, co si myslí okolí. Ale i přesto jsem se cítila hrozně. Věděla jsem, že musím něco udělat, ale nikdy dříve jsem k tomu neměla dostatek motivace. Ztráta hmotnosti není snadná. 80 % práce odvádíte v kuchyni a zbylých 20 % v tělocvičně," popsala cestu ke svému hubnutí 23letá Kanaďanka, jak uvedl web Mediadrumworld.com.

K novému stravování přidala intenzivní plavání, kterému se věnovala téměř každý den po dobu 25-30 minut. Striktně vyřadila i milovanou čokoládu, což pro ni bylo v hubnoucím procesu extrémně obtížné. "Když jsem měla chuť na sladké, snědla jsem jablko nebo pomeranč," vysvětlila Isabelle, jak řešila touhy po cukru. U dívky, která byla zvyklá na obrovský přísun kalorií a nulový pohyb, se začaly dít poměrně dramatické změny. Kalorický deficit a pravidelné cvičení přinesly kýžený úspěch, když se po 10 měsících postavila na váhu. Ta ukázala úbytek téměř 40 kilogramů.

"Lidé mi gratulují, protože ví, že hubnutí vyžaduje obětování hodně věcí. Pokud chcete zhubnout, moje nejlepší rada zní – začít malými změnami. Pokud jste člověk, který jí třikrát týdně jídla z rychlého občerstvení, začněte postupným ubíráním a nakonec už nebudete mít potřebu se tam vracet. Vím, že to možná působí divně, ale věřte mi. Pokud začnete den dobrou snídaní, budete se po zbytek dne s největší pravděpodobností stravovat zdravě," uvedla Isabelle Audetteová, která získala novou životní energii a větší sebevědomí. Její proměna je úžasná a přivedla ji k tomu, že si přisvojila zdravý životní styl a konečně našla štěstí.

Už ve středu nastane astronomický podzim, který přináší pochmurnější dny a počasí, které m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu