Do ČR míří komplex velmi silných bouřek, které udeří v neděli večer. Doprovodí je silný vítr o rychlosti až 90 km/h a přívalový déšť, uvedla meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2022

Ani poslední den týdne nezůstane bez meteorologického »překvapení«. "V sobotu na Českobudějovicku v bouřkách spadlo i přes 30 mm srážek a bouřky byly ojediněle doprovázené také krupobitím," ohlédla se pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a upřesnila, co nadělí v rámci počasí neděle.

Před příchodem studené fronty bude do Česka proudit teplý vzduch od jihu a odpolední teploty se zastaví mezi 24 až 28 °C. "Teploty v neděli v České republice budou srovnatelné s teplotami v turecké Ankaře," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

"Během nedělního večera do ČR postoupí z Německa (z Bavorska) komplex velmi silných bouřek, zasáhnou zejména Plzeňský, Jihočeský kraj, Karlovarsko a postupovat budou dále do Středočeského kraje, do Prahy a nad Vysočinu a následně budou slábnout. Velmi silné bouřky mohou být doprovázené zesílením větru na rychlost v nárazech 90 km/h a přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm. Vyloučené není rozvodnění menších toků a následné zaplavení například sklepů nebo garáží," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí Dagmar Honsová s tím, že vítr nadělá řadě lidí pořádné starosti.

"Bude způsobovat škody. Až ve druhé polovině noci na pondělí budou od západu srážky ustávat a bouřky se budou vyskytovat pouze ojediněle ve východní polovině území," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

V novém týdnu se podle Dagmar Honsové bouřkám lidé nevyhnou v některých lokalitách, a to zejména v úterý a ve středu na východě území.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.