Do hospody i k bazénu s rouškou. Jak se v pondělí změní pravidla jejich nošení

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
Foto: reprofoto ČT24
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2020

Čtvrtá fáze rozvolnění protikoronavirových opatření proběhne v Česku ve čtvrtek. Vyjímku tvoří Karvinsko, kde kvůli více než 200 nakaženým z Dolu Darkov některá z uvolněných nařízení budou stále platit. Hospody, restaurace a bary ale otevřou po celém Česku, stejně jako koupaliště a bazény. Jak to tam bude s rouškami?

V pondělí 25. května startuje plnohodnotný provoz všech stravovacích zařízení. Jejich provozovatelé ale musejí dodržet přísná hygienická pravidla. Hned ke vchodu mají nařízeno umístit dezinfekci, které musí být dostatek pro všechny hosty. Ti by také měli dorazit v roušce, která bude pro pohyb po prostorech podniku nezbytnou výbavou.

Hosté restuarcí, barů a hospod mohou ochranu úst a nosu odložit pouze během konzumace jídla a pití. V ostatních případech bude stále nutné mít roušku nasazenou. Podle ministerstva zdravotnictví je také vhodné, aby lidé dodržovali bezpečné rozestupy.

Roušky na koupalištích

Po dlouhé době se otevřou také koupaliště, bazény nebo wellness centra. Rovněž tam se lidé bez roušky až na přesně definované případy neobejdou. “V případě pouhého pobytu při břehu koupaliště či bazénu, např. z důvodu dohledu nad koupajícími se dětmi, je nutno roušku, eventuálně jiný ochranný prostředek dýchacích cest, používat,” informoval resort zdravotnictví.

Pokud si ale půjdete na chvíli zaplavat, ve vodě je rouška nepovinná. Nemusíte ji mít taktéž na lehátku nebo osušce. Je ale potřeba být od ostatních návštěvníků alespoň dva metry vzdálen.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.