Do konce týdne ochlazení a silné bouřky. Dagmar Honsová uvedla, kdy se těšit na nejteplejší den

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2021

Vlny veder a tropické dny, kdy rtuť teploměru šplhala až k 35 stupňům Celsia, jsou pryč. Druhá polovina letních prázdnin začala ochlazením a deštivými dny, které budou pokračovat až do konce týdne. "Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, na většině území pak déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C. Během odpoledne se dostanou na 22 až 26 °C. V neděli vyšplhají odpolední teploty na 27 °C," uvedla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Začátkem srpna přišlo citelné ochlazení a počasí v Česku zůstává nadále proměnlivé s výskytem četných dešťových přeháněk a v některých částech republiky také bouřek. V noci ze středy na čtvrtek ho u nás ovlivní tlaková níže postupující z Balkánu k severu a bude ji provázet slabý severovýchodní až severní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

"Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, na většině území pak déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C. Během odpoledne se dostanou na 22 až 26 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ve stejném duchu bude vypadat i pátek a následující víkend.

"V pátek bude polojasno až oblačno, během dne očekáváme místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou mezi 16 až 12 °C, odpolední teploty pak 22 až 26 °C," sdělila konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

"V sobotu bude opět polojasno až oblačno, během dne se místy vyskytnou přeháňky a bouřky. U ranních teplot nám to ukazuje 16 až 12 °C, odpolední teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 °C. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C, odpolední teploty se vyšplhají z 23 až na 27 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.