Do restaurace jen s negativním testem. Když lidé budou chodit, tak zaplať pánbůh, říká Zdeněk Pohlreich

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 4. 2021

Epidemická situace se v Česku pomalu zlepšuje a lidé budou moci v rámci rozvolňovacích balíčků navštívit i restaurační podniky, zatím to ale vypadá, že pouze s negativním testem na koronavirus. Zatím nebylo zcela upřesněno, za jakých podmínek budou moct restaurace znovu přivítat hosty. "Vím, že se chystá nějaká aplikace na hospodářské komoře. Nevím, co to bude znamenat," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař a majitel tří úspěšných podniků Zdeněk Pohlreich (64).

Od 3. května má dojít k realizaci druhého rozvolňovacího balíčku v případě, pokud nedojde ke zhoršení epidemické situace. Součástí čtvrtého balíčku, pro který musí počet nově nakažených trvale klesnout pod 75 na 100 tisíc obyvatel týdně, je otevření zahrádek restaurací. Pravděpodobně bude nutné se při návštěvě podniku prokázat negativním testem.

"My se na to nijak nepřipravujeme. Lidé budou chodit s testy, když budou chodit, tak zaplať pánbůh," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, majitel tří úspěšných podniků, o jejichž návštěvu mívají hosté běžně velký zájem.

Hospodářská komora připravila aplikaci Bezpečná provozovna, která může fungovat jako vstupenka zpět do takřka normálního života v případě, že bude při znovuotevírání podniků nutné ověřit bezinfekčnost zákazníka. V aplikaci bude nahraný QR kód, kterým lidé budou moci prokázat, že byli buďto očkovaní, mají negativní test na koronavirus nebo po prodělané nemoci covid-19 mají protilátky. Zatím ale není jisté, zda by aplikace našla využití i při otevírání restaurací.

"Já o tom zatím nic nevím, přestal jsem sledovat zprávy. Vím, že se chystá nějaká aplikace na hospodářské komoře. Nevím, co to bude znamenat, jestli si budeme muset koupit nějaké zařízení, vzít lidi dolu do skladů a tam je prověřit, nebo jestli si máme připravit komando, které bude trestat ty, kteří to mít nebudou," dodal pro ŽivotvČesku.cz televizní šéf Zdeněk Pohlreich.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.