Dolph Lundgren na brzdu nešlape. Filmový bijec prozradil, jak se po šedesátce udržuje v kondici

Herec Dolph Lundgren
Herec Dolph Lundgren
Foto: Showpix.cz

Známý filmový bijec Dolph Lundgren (63) se rostoucím věkem nenechává zastavit a stále pracuje na tom, aby měl tělo jako ze žurnálu. Přiznal, že na sebe už dává mnohem větší pozor a cvičí s větší opatrností, ale na brzdu ještě šlapat nehodlá. Hvězda filmové série Rocky prozradila, čím se po šedesátce udržuje v kondici.

Švédský herec Dolph Lundgren je i po šedesátce ve výborné kondici. Ve cvičení nepolevuje a jednou z jeho motivací je i držení tempa s téměř o 40 let mladší snoubenkou, fitness trenérkou Emmou Krokdalovou. S ní ale do posilovny nechodí a raději se drží vlastních postupů.

Dolph přiznal, že příliš těžké váhy nikdy nezvedal a začínat s tím nehodlám. "Je mi, kolik mi je a nikdy jsem nezvedal nic přes mnou určený limit. Ani s tím začínat nebudu. Posiluji, ale nepřeháním to," přiznal filmový bijec v rozhovoru pro magazín Muscle and Fitness.

"Za svůj život jsem si způsobil pár nepěkných zranění a na ta si musím při cvičení dávat pozor. Hodně rehabilituji, před každým cvičením celé tělo poctivě protahuji," přiblížil svůj cvičební den Dolph Lundgren.

Lundgren vnímá, že po letech se jeho přístup ke cvičení musel změnit. "Když mi bylo 30, mohl jsem celou noc strávit v baru, pít jednoho panáka za druhým a druhý den ráno jít do posilovny. To si dnes už dovolit nemůžu. Musím se o sebe starat mnohem lépe i ve chvílích, kdy necvičím," popsal herec, co pro něj znamená stárnutí.

Co se týká jídelníčku, Dolph Lundgren se nevyhýbá ani tučným pokrmům. "V restauraci nemám problém sníst pořádného burgera nebo velkou porci těstovin. Většinou se ale držím jídelníčku, ráno startuji někdy vaječnými bílky, jindy fit palačinkami a smoothies, jím hodně kuřecího masa a zeleniny," vysvětlila hvězda čtvrtého Rockyho, proč nepřibírá.

Vystudovaný chemik, karatista, bývalý model a známá filmová mlátička Dolph Lundgren slaví ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.