Drama po svatbě. V bytě u Bohuše Matuše zasahovala policie kvůli fyzickému napadení. Promluvil mluvčí

Zpěvák Bohuš Matuš
Zpěvák Bohuš Matuš
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2021

V neděli odpoledne musela policie zasahovat v bydlišti zpěváka Bohuše Matuše (47). Důvodem byl sousedský spor, který podle jeho slov přerostl ve fyzické napadení. Místo toho, aby si užíval krásných chvil se svou manželkou Lucií (18), musel vysvětlovat mužům zákona, jaký problém nastal. "Šlo o fyzické napadení mého bratra naším sousedem a tak jsme volali linku 158," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který byl z celého incidentu v šoku. Podle mluvčího Policie ČR Jana Daňka skutečně policie vyrazila na místo.

Matuš se v polovině loňského roku přestěhoval s tehdy těhotnou partnerkou do pražských Bohnic, kde si pronajali byt o velikosti 3+1. Tehdy pro ŽivotvČesku.cz upřesnil, že důvodem stěhování je, aby miminko (dcera Natálie) mělo svůj pokojíček. A jak se zdá, po nastěhování nastal problém se sousedem, kterému se nelíbí zpěvákův hlas a také to, že kouří na balkoně. Nakonec spor vyústil v údajnou potyčku, která se měla stát v neděli v odpoledních hodinách.

"V neděli okolo 17. hodiny u nás v bytě v pražských Bohnicích zasahovala policie, kterou jsme volali. Jednalo se totiž o fyzické napadení mého bratra Petra, který byl u nás návštěvě, kdy na něj zaútočil soused, s nímž máme dlouhodobé problémy. Vadí mu, že kouřím na našem balkoně a to, že přes den si občas zazpívám. A dnes to vygradovalo tím, že když bratr kouřil na balkoně, tak mu soused začal nadávat a poté ho napadl na schodech v patře. Kvůli tomu jsme volali policii, která sousedovi domluvila. Musím uznat, že muži zákona se zachovali jako profesionálové," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který si chce kvůli sousedským sporům najít jiné bydlení.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala policii, co se přesně na místě stalo. Nakonec se ukázalo, že po příjezdu mužů zákona došlo k vyjasnění dramatické situace.

"Měli jsme to ohlášeno jako spor mezi sousedy kvůli kouření na balkoně, kdy tam měla proběhnout nějaká hádka. Když měl jít jeden z těch mužů na nákup, tak ho měl málem soused shodit ze schodů. Na místo přijeli kolegové, kteří zjistili, že případ je bez napadení, bez škody na majetku a nikdo nechce nic oznamovat, celá věc tak byla vyřešena na místě," řekl pro ŽivotvČesku.cz k výjezdu mužů zákona mluvčí policie Jan Daněk.

Zpěvák si již dříve na svém profilu na Facebooku několikrát stěžoval na vztahy se sousedem. Dokonce své fanoušky vyzval, zda neví o nějakém lepším pronájmu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.