Dřív jsem se moc hlídala v jídle, říká Štěpánka Fingerhutová o dietách. Promluvila o hubnutí

Herečka Štěpánka Fingerhutová
Herečka Štěpánka Fingerhutová
Foto: Se svolením Štěpánky Fingerhutové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Prázdniny už odstartovaly a léto je v plném proudu. Pro herečku a dabérku Štěpánku Fingerhutovou (25) byl první červencový den důvodem k oslavě, protože měla půlkulaté narozeniny. Patří mezi půvabné zástupkyně umělecké sféry a štíhlou postavu si udržuje zdravým způsobem. Drastické metody hubnutí naopak odmítá. "Jím asi vše, co chci, ale nepřejídám se a úmyslně ani nehladovím. Hlídala jsem se, když jsem byla mladší a vedlo to k nepříjemným věcem. Zjistila jsem, že když si držím zdravou míru, tak nemám problém," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Každý rok by si člověk měl najít nějaký důvod, proč oslavit narozeniny. Štěpánka Fingerhutová, kterou televizní diváci znají mimo jiné jako zdravotní sestřičku ze seriálů z lékařského prostředí, měla pětadvacetiny a její kolegové na ni rozhodně nezapomněli.

"Slavila jsem hraním v divadle, protože doháníme horší sezónu. Od kolegů jsem dostala spoustu květin, drobností a bylo to opravdu moc milé. Večer mě čeká ještě večeře s partnerem a jsem zvědavá, co pro mě přichystá. Popravdě vůbec netuším. Asi jako málokdo mám překvapení docela ráda, protože důvěřuju svým blízkým, že mě znají dostatečně na to, aby neudělali žádný průšvih. Jediné, co bych nechtěla, je situace, kdy začnou v restauraci všichni zpívat s dortem… Pak bych si připadala trochu trapně," řekla Štěpánka Fingerhutová, která patří mezi krásné herečky, pro ŽivotvČesku.cz.

Dbá na to, aby o sebe pečovala, a pohybová aktivita jí není cizí. Ale je odpůrkyní drastických diet, striktního omezování v jídle a neustálé snahy kontrolovat kalorie. "V rámci své profese mám hodně pohybu – ať už jde o muzikály nebo náročná činoherní představení. Každý den chodím do práce i z práce pěšky, což je nějakých 8 až 10 kilometrů. Pokud zrovna neprší, ale v 90 % jdu. Jím asi vše, co chci, ale nepřejídám se a úmyslně ani nehladovím. Hlídala jsem se, když jsem byla mladší a vedlo to k nepříjemným věcem. Zjistila jsem, že když si držím zdravou míru, nemám problém," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz usměvavá blondýnka, která se věnuje také dabingu.

"Podle mě jídlu přikládáme hrozně velkou váhu a lidé se snaží hodně kontrolovat. Všude se řeší drastické způsoby hubnutí, což je podle mě špatně a vadí mi to. Zbytečně moc se to řeší. Dám si, na co mám chuť, ale taky to není třikrát po sobě »smažák« s hranolky. Ale i tak se potřebuju hýbat, chůze mi vyhovuje. Ráno vyrazím a mám hodinu pro sebe, kdy zavolám mámě nebo si pustím hudbu do sluchátek, což je fajn. Asi mám od přírody normální postavu, ale i moje kamarádky, které přestaly řešit problémy s jídlem a začaly se o sebe zajímat – ne přehnaně, tak se jim podařilo hubnout," dodala Štěpánka Fingerhutová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.