Důl Darkov hlásí už 113 nakažených koronavirem. Slova epidemiologa

Důl Darkov
Důl Darkov
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 5. 2020

Koronavirus tvrdě zasáhl Důl Darkov na Karvinsku, nakažených už je 113 tamních zaměstnanců. S nemocí COVID-19 bojuje i šest jejich příbuzných. Podle mluvčího moravskoslezské hygieny Radima Mudry číslo nejspíš ještě poroste. Epidemiolog Rastislav Maďar označil právě horníky za příčinu rychlejšího celorepublikového počtu nakažených.

O počtu nakažených v Dole Darkov informoval web Novinky.cz. Podle Mudry bylo od 18. května odebráno celkem 791 vzorků. Nákaza se potvrdila u 113 zaměstnanců včetně dvou bánských záchranářů Dolu Darkov.

Testy báňských záchranárů ale prý proběhly nezávisle na plošném testování v dole.

Rychlejší růst nákazy

V celém Česku přibylo v pondělí 111 případů, v úterý laboratoře zaevidovaly 61 nakažených. Dohromady se v zemi od začátku epidemie prokázalo 8683 případů.

Rychlejší růst na začátku tohoto týdne má podle epidemiologa Rastislava Maďara příčinu právě v Dole Darkov. “Vzhledem k tomu, že je to následkem zejména jednoho významného ohniska nákazy v OKD ve Slezsku, kde se to vyskytuje hlavně u nerizikové části populace, není z hlediska epidemiologické situace v celé ČR tato věc zatím významná,” řekl epidemiolog podle webu Novinky.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.