Důl Darkov hlásí už 113 nakažených koronavirem. Slova epidemiologa

Důl Darkov
Důl Darkov
Foto: wikipedia.org

Koronavirus tvrdě zasáhl Důl Darkov na Karvinsku, nakažených už je 113 tamních zaměstnanců. S nemocí COVID-19 bojuje i šest jejich příbuzných. Podle mluvčího moravskoslezské hygieny Radima Mudry číslo nejspíš ještě poroste. Epidemiolog Rastislav Maďar označil právě horníky za příčinu rychlejšího celorepublikového počtu nakažených.

O počtu nakažených v Dole Darkov informoval web Novinky.cz. Podle Mudry bylo od 18. května odebráno celkem 791 vzorků. Nákaza se potvrdila u 113 zaměstnanců včetně dvou bánských záchranářů Dolu Darkov.

Testy báňských záchranárů ale prý proběhly nezávisle na plošném testování v dole.

Rychlejší růst nákazy

V celém Česku přibylo v pondělí 111 případů, v úterý laboratoře zaevidovaly 61 nakažených. Dohromady se v zemi od začátku epidemie prokázalo 8683 případů.

Rychlejší růst na začátku tohoto týdne má podle epidemiologa Rastislava Maďara příčinu právě v Dole Darkov. “Vzhledem k tomu, že je to následkem zejména jednoho významného ohniska nákazy v OKD ve Slezsku, kde se to vyskytuje hlavně u nerizikové části populace, není z hlediska epidemiologické situace v celé ČR tato věc zatím významná,” řekl epidemiolog podle webu Novinky.cz.

Na své první tiskové konferenci na pozici ministra zdravotnictví Petr Arenberger (62) ozná...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.