Dvanáct lidí zaplatí za popíjení na zahrádce téměř 20 tisíc korun. Majiteli hrozí 3 miliony

Nedodržení vládních nařízení
Nedodržení vládních nařízení
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2020

Porušení vládních opatření se nevyplatilo 12 hostům hospody v Uherském Hradišti. Ještě v březnu popíjeli alkohol na zahrádce, policisté předali případ správnímu orgánu. Úředníci teď rozhodli, všichni budou muset zaplatit téměř 20 tisíc korun. Ještě hůř na tom je majitel, kterému hrozí pokuta ve výši až 3 milionů korun. O jeho potrestání ale ještě rozhodnuto nebylo.

Pokutovaná skupina lidé popíjela na zahrádce 20. března. To už v Česku týden platil nouzový stav. Za prohřešek jim teď správní orgán udělil pokutu v horní výši zákonné sazby. Ta činí 20 tisíc korun. Přesnou částku musí úředníci tajit, protože se správní řízení je neveřejné.

Na případ upozornily Novinky.cz. "V jejich případě se jednoznačně nejednalo o nezbytnou cestu například do zaměstnání, k lékaři nebo na nákup,“ vysvětlovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová už v březnu, kdy hříšníky přistihli policisté.

Majitel na zahrádku lákal

Problém má i majitel restauračního zařízení. Přestože si zřídil okénko, přes které nápoje a potraviny prodával, zahrádku nezavřel. Zákazníkům na ní nejenom umožnil sedět, ale navíc před ni umístil poutač s upozorněním, že je zahrádka otevřená.

Správní orgán ještě o majiteli nerozhodl, ale hrozí mu pokuta až 3 miliony korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.