Dvě operace břicha a potrat, podělila se Tereza H. o bolestivá životní traumata

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2023

Kauza mladé Češky Terezy H., která se během své pracovní cesty do Pákistánu zapletla do pašování drog a skončila na čtyři roky ve vězení, zaujala českou veřejnost. Pohledná plavovláska se rozhodla na placené platformě Herohero podělit se svým příběhem. Zahrnuje řadu dramatických událostí, jako je třeba potrat. Pohledná dívka v minulosti snila o tom, že se stane modelkou, jak uvedla její babička pro ŽivotvČesku.cz.

"Snila o tom, že bude létat do světa. Vzor buď asi neměla, nebo o tom nevím. Chtěla být slavnou modelkou, ale vzala to ze špatného konce," vyjádřila se babička Terezy H. už dříve pro ŽivotvČesku.cz o nepříliš vydařené modelingové kariéře Terezy H., která se nyní svěřila se svými životními traumaty.

"Zažila jsem potrat, zažila jsem autonehodu, dvě operace břicha. Zažila jsem, kdy mi hodil někdo asi něco do pití a musela jsem spát s lidmi, aniž bych to věděla," řekla ve videu Tereza na platformě Herohero, jak dívku cituje Blesk.cz, který s informací přišel jako první.

Češka se do nepříjemné situace dostala v roce 2018, kdy do Pákistánu pracovně přicestovala jako modelka. Místo práce však byla zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu v kufru. O rok později byla nepravomocně odsouzena na osm let a osm měsíců vězení.

V pondělí 10. dubna 2022 soud sice vydal písemný příkaz, který měl mladé ženě umožnit odcestovat do České republiky, to se ale nelíbilo celní správě, která rozhodnutí u Nejvyššího soudu napadla. Letenku zakoupenou na 23. dubna téhož roku nakonec uplatnila, když následně stejný soud rozhodl, že může Tereza H. Pákistán opustit.

Přehled celého případu Češky Terezy H.:

1 - Tereza H. byla zadržena v lednu 2018 na letišti v Láhauru, kde se údajně kvůli modelingovým zakázkám snažila odcestovat do Dubaje.

2 - V jejím zavazadle celní správa našla během kontroly skoro devět kilogramů tvrdých drog – heroinu, který patří mezi nejsnáze a nejrychleji návykové omamné látky.

3 - V březnu 2019 byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům v nechvalně známé věznici Kot Lakhpat.

4 - Několikrát se snažila odvolat, ale její žádost komplikovala především pandemická situace v zemi a velký počet žádostí o omilostnění.

5 - Po marných pokusech rozhodl 1. listopadu 2021 odvolací soud o jejím osvobození a 20. listopadu byla propuštěna z vězení.

6 - Z obav o mstu drogového kartelu kvůli její výpovědi se skrývala na utajovaném místě, než se měly vyřídit její doklady a odlet z Pákistánu do ČR.

7 - Po rozhodnutí odvolacího soudu podala celní správa odvolání k Nejvyššímu soudu, protože mělo v případu dojít k pochybení z jejich strany.

8 - Na konci dubna 2022 se vrátila zpět do ČR.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.