Dvěma čínským doktorům s koronavirem ztmavla kůže. Podívejte se na autentické fotky

Čínští lékaři po nákaze koronaviru ztmavli
Čínští lékaři po nákaze koronaviru ztmavli
Foto: Wuhan Central Hospital, Beijing Satelitte TV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2020

Dva čínští lékaři mají úplně nový průvodní jev nového koronaviru. Kvůli nemoci Covid-19 je museli napojit na mimotělní oběh, ztmavla jim během toho pleť. Informoval o tom britský list Daily Mail s odvoláním na reportáž čínské televize.

S dosud neznámým projevem nemoci Covid-19 se setkali v Číně. Dvaačtyřicetiletí lékaři I Fan a Chu Wej-feng z wuchanské ústřední nemocnice se nakazili už v lednu od svých pacientů. Koronavirus jim ztmavil pleť, vypadají naprosto odlišně.

Ztmavnutí kůže po celém tělo podle jejich kolegů způsobila hormonální nerovnáha zapříčiněná koronavirem. Ten oběma nejvíc poškodil játra.

Oba "tmaví" doktoři jsou kolegové třiatřicetiletého oftalmologa Li Wen-lianga, který se snažil před koronavirem varovat už v prosinci 2019. Policie ho obvinila z poplašných zpráv a 7. února nemoci Covid-19 podlehl.

Kdy se jim vrátí pleť do normálního stavu?

I Fan se ze zákeřné choroby zotavil po 39 dnech na mimotělním oběhu. "Když jsem přišel k vědomí, zejména poté, co jsem se dozvěděl o svém stavu, cítil jsem strach a často jsem měl noční můry," řekl čínské televizi CCTV. Stále je v nemocnici, avšak na běžném oddělení.

Chu Wej-feng má průběh onemocnění mnohem vážnější. Na lůžko je upoután už 99 dní a jeho ošetřující lékař LI Šu-šeng se obává o jeho duševní zdraví. Do 22. března byl na mimotělním oběhu, mluvit dokáže teprve od 11. dubna. Zůstává na jednotce intenzivní péče.

Normální zbarvení kůže by se mělo doktorům vrátit se zlepšením stavu jater. Prý jim ztmavla kvůli lékům, které jim byly podány už na začátku drastické léčby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.