Epidemie ustupuje. V neděli laboratoře potvrdily nejméně případů koronaviru od září

Ilustrační foto – Koronavirus
Ilustrační foto – Koronavirus
Foto: pixabay
Publikováno: 12. 4. 2021

Vše nasvědčuje tomu, že epidemii koronaviru se daří dostávat pod kontrolu. Laboratoře v neděli potvrdily nejmenší počet nárůstu nakažených od září loňského roku.

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 976 případů koronaviru, nejméně od neděle 13. září. Nižší než 1000 byl denní přírůstek naposledy 20. září. Před týdnem o Velikonoční neděli byl počet potvrzených případů víc než dvojnásobný.

Víkendová čísla jsou nižší kvůli menší intenzitě testování. Hospitalizovaných s nemocí covid-19 dál ubylo na 5070, což je nejméně od konce prosince. Počet 1157 pacientů ve vážném stavu je nejnižší téměř za dva měsíce. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Vystudovaná socioložka Hana Malinová již více než 20 let pracuje s ženami, které se v Česk...

Dál se ale zvýšilo reprodukční číslo udávající rychlost šíření epidemie, přiblížilo se k hodnotě jedna. Údaj o tom, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, k dnešku stoupl na 0,96. Podobně vysoko byl naposledy 17. března. Jestliže je reprodukční číslo nižší než jedna, šíření epidemie zpomaluje, nad jedna zrychluje

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu