Ewa Farna promluvila o svém těle. Hormonální koktejl ve 12 letech. Nabírání kilogramů je obrana, říká

Zpěvačka Ewa Farna
Zpěvačka Ewa Farna
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 2. 2021

Zpěvačka, porotkyně a také oddaná a hrdá matka Ewa Farna (27) promluvila o svém těle a výkyvech tělesné hmotnosti. Vše podle zpěvačky začalo ve 12 letech, když nastartovaly hormonální změny. "Platí, že někdo genetické predispozice k nabírání má. V případě nadváhy se uvádí, že genetika má podíl z 40 až 60 procent," uvedla pro ŽivotvČesku.cz lékařka Hana Mojžíšová.

Fenomenální zpěvačka Ewa Farna prozradila, že jako dítě hodně lyžovala a hrála tenis. Ze sportu měla silné nohy a byla na to pyšná. Když se dětské tělo začalo měnit a produkovat ženské hormony, začala zpěvačka nabírat kilogramy. Do toho se přidala veřejná kritika ze strany médií.

"Zpívat jsem začala ve 12 letech, to jsem byla dítě. Pak se přirozeně ženské tělo mění v ženu, je to nějaký hormonální koktejl, kterým tělo musí projít. Je to normální. V tomto křehkém období se začalo dít, že najednou jsem měla boky, najednou jsem měla prsa, najednou jsem byla žena, už jsem nebyla to dětské »tintítko«. Nejvíce se to začalo projevovat, když jsem byla v SuperStar jako porotkyně, to mi bylo 18 či 19. Zpětně nechápu, co tolik ta média fascinovalo na tom, jak vypadám," uvedla Ewa Farna v podcastu Follow Your Magic, kde otevřeně hovořila o tom, co pro ni novinářská kritika znamenala.

"Myslím si, že potom jsem začala nabírat v reakci na to, že o mně tak psali. Já si neřekla, že udělám to, co mi radí »odborníci« z bulvárních médií, já šla naopak proti tomu, řekla jsem si, že si dám klidně kachnu... Pod tím tlakem toho útoku jsme začala přibírat. To byla reakce hroší kůže, potřebovala jsem nabrat obal, abych uchránila svou duši před tím útokem, který byl intenzivní. Všude se to řešilo, ale já si připadala zdravá. Trápilo mě, že řeší problém, který podle mě v té době ještě nebyl, ale stal se až pak následkem toho nátlaku. Zároveň mě mrzelo, že skrze ta média plyne zpráva společnosti, že pokud vypadáš takto, tak je to špatně. Skrze mě ukazovali holkám, že není v pohodě mít pár kilo navíc, že není v pohodě procházet hormonálními změnami, není v pohodě mít trochu širší boky," popsala své trápení zpěvačka hodně otevřeném a upřímném rozhovoru.

Oslovená výživová poradkyně popsala, že na podobné změny v ženském těle může mít vliv i genetika. "Genetika je prostě genetika, takže platí, že někdo ty predispozice k nabírání má. V případě nadváhy se uvádí, že genetika má podíl z 40 až 60 procent. Fungování metabolismu, inzulínová rezistence, dispozice k cukrovce - tady je podíl genetiky. Může to být predispozice od rodičů ale i od prarodičů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz lékařka Hana Mojžíšová.

Ewa Farna v rozhovoru uvedla, že se naučila své tělo vnímat a respektovat. Právě toto uvědomění jí dnes pomáhá v přístupu k jídlu. "Když to teď zkoumám, tak je tam i emoční jezení. Já se ráda odměňuji dobrým jídlem. Když mi něco nevyjde, tak je to pro mě terapie. Je to pro mě druh bubáku, nějaká celoživotní výzva, kterou nemám vyřešenou. Neříkám to z pozice člověka, který přibral, zhubl a teď napíše knihu, že na to má recept. Já když se řídila recepty jiných lidí, tak mi to většinou nevycházelo. Je to takový ten pocit odměny a trestu, co máme už v dětství. Takové to, že když si byla hodná, tak půjdeme na zmrzlinu. Někdo zůstane v rovině jídla, někdo přejde na cigáro, někdo si potřebuje dát panáka, někdo jde nakupovat... Každý má nějaké odměny a tresty, které si dáváme. Důležité je si to uvědomit. Mám dva způsoby, jak na to reaguji. To je humor, já ráda věci shazuji a dělám si srandu. A pak to, že si uvědomuji, že s tím dokážu pracovat," popsala v podcastu Follow Your Magic zpěvačka, jak dnes vnímá svou fyzickou i psychickou stránku.

Mladší sestra Ornelly Koktové (28) měla vždy krásnou tvář a výrazné oči, od brady dolů jej...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu