Fastfood jedla i dvakrát denně a zapíjela ho colou. Mladá maminka zhubla díky dvěma zásadním změnám

Shantel Carrillová jedla fastfood i dvakrát denně.
Shantel Carrillová jedla fastfood i dvakrát denně.
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2021

Shantel Carrillová (30) v minulosti bývala velkou milovnicí fastfoodu. Během jednoho dne si byla schopná pro tučné jídlo zajet hned dvakrát, aby uspokojila své chutě. Když jí ručička váhy ukázala 172 kilogramů, rozhodla se, že musí svou životosprávu od základů změnit. Začala chodit na dlouhé procházky se psem, značně upravila jídelníček a dokázala zhubnout na 102 kilogramů. Váha ještě klesla poté, co si nechala odstranit přebytečnou kůži.

Jídlo z fastfoodu si dopřávala klidně i dvakrát denně, cokoliv smaženého si neodpustila a milovala pocit, že místo vaření si může pro jídlo jen zajet. Shantel Carrillová každý chod zapíjela velkou lahví coly a svou závislost na tučném si uvědomovala. Jen ji nepovažovala za něco špatného.

"Pracovala jsem dlouhé směny v obchodním domě. Místo toho, abych si uvařila jídlo do krabiček, jsem dvakrát denně šla do stánku a dala si to nejtučnější, co tam měli. Žila jsem chvíli i s mámou, takže jsem dala večeři u stánku a pak ještě jednu doma od ní," zavzpomínala Shantel pro deník Daily Star.

Když si Shantel stoupla na váhu a zjistila, že váží 172 kilogramů, rozhodla se změnit. Nejen pro sebe, ale i pro svou dceru. "Věděla jsem, že jí nemůžu stačit. Také mi bylo jasné, že jakmile vyroste a začne jí docházet, jak na obézní lidi společnost nahlíží, začne se za mě stydět," řekla žena, která dokázala zhubnout téměř polovinu své hmotnosti.

Ze dne na den se Carrillová, dnes už maminka dvou dětí, vzdala fastfoodu i sladkých nápojů. Upravila jídelníček a začala chodit na pravidelné dlouhé procházky se psem, i když pohyb dosud téměř neměla. Pocitu studu se ale nezbavila ani poté, co se jí podařilo zhubnout, začala totiž bojovat s povislou kůží.

Dnešní doba vytváří nepřirozený tlak na to, jak by měl člověk vypadat. Pro některé může bo...

"Pořád jsem se měla za co stydět. Všude mi visela kůže, nosila jsem dlouhé rukávy, abych ji zakryla. Skutečně mi pomohla až operace, při které mě kůže zbavili. Přišla jsem tím o dalších pár kilogramů. Nyní jsem štíhlá a poprvé za svůj život cítím spokojenost se sebou samotnou," doplnila Shantel Carrillová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu