Felix Slováček odmítl mlčet a finanční úřad natáhl uši. Ve vzteku řekl tajemství prodeje obrazů od Gelemové, pak ho vlastní slova vylekala

Nextfoto
Felix Slováček po boku Lucie Gelemové
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 29. 12. 2021

Hudebník a skladatel Felix Slováček (78) je přesvědčen, že se nedopustil žádného trestného činu, kvůli kterému by na něj jeho bývalá přítelkyně Lucie Gelemová (38) měla volat právníky. Své expartnerce také doporučil, ať si uvědomí, kdo jediný si kupoval její obrazy. "Já měl pohodové Vánoce a chci, aby to už utichlo," řekl geniální saxofonista pro ŽivotvČesku.cz. Otázkou je, zda prodej obrazů, které Gelemová vytvořila, byl vždy »košer« .

Felix Slováček zažívá složité období, kdy přesně neví, jak by měl s Lucií Gelemovou komunikovat a jak o ní v médiích mluvit. Na jednu stranu je na něm vidět, že ho ztráta přátelství ženy, s níž prožil sedm intenzivních let, mrzí, na straně druhé ale hned dodává, že je rád, že vztah je u konce a chce se soustředit na svou rodinu a také na manželku Dagmar Patrasovou (65). Ta se podle svých slov až letos o Vánocích mohla konečně svobodně nadechnout.

"Poslední roky zažívám nerváky a teď to všechno nějak opadlo a je to skoro jako dřív. Já se s tím ale pořád nějak nedovedu vyrovnat. Takových intrik a pomluv z té další strany, to bohužel trvá dál. To její škrábání se po známých lidech je neuvěřitelné. Znám ty lidi, kteří byli před Felixem, kteří s ní měli co do činění a varovali ho. Tam bohužel nebylo rady, nebylo pomoci. Procitl, ale podle mě si to hodně odnesl zdravotně. Já bych řekla, že je poučený až tak, že tvrdí, že mezi nimi spadla gilotina a nechce ji ani vidět, ani slyšet. Musela mu asi hodně ublížit," uvedla v úterý pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Patrasová, když popisovala, že pro ni skončilo těžké období, kdy žila s tím, že její manžel dává veškerou energii a čas mladé umělkyni.

Felix Slováček také přiznal, že se mu žije špatně s vědomím, že si na něj Lucie Gelemová najala právníka a označila ho za stalkera. Hudebník prý stupňoval výhružky, jednal pod vlivem léků a výtvarnice byla nucena podniknout kroky k ochraně soukromí i svého klidu.

Felix Slováček popřel, že by se dopouštěl protiprávního jednání. Uvedl, že Gelemovou nestalkuje v žádné galerii, protože žádnou galerii nemá a o její umělecké výtvory měli údajně zájem jen Slováčkovi kamarádi. "Já ani nevím, kde bydlí, já o ní nevím vůbec nic. Že bych stál před nějakou galerií? Stejně žádnou nemá, nic neprodává, poslední věci, které se prodaly, koupili moji kamarádi. To je všechno. Já bych jí přál, aby měla jiné nápady, než blbosti, že potřebuje právníka Ať si dá dohromady štětce a plátno a barvy a začne dělat něco pořádného, jinak skončí tam, kde začala, v lékárně," uvedl v úterý večer Felix Slováček pro magazín Showtime. To byla chvíle, kdy si možná neuvědomil, že proti němu stojí právníci, které Gelemová povolala do pohotovosti. Druhý den pro ŽivotvČesku.cz už bral Felix zase »zpátečku«, že nic ošklivého proti své bývalé partnerce říkat nechce, protože ze všeho nejvíce si přeje, aby celá nepříjemná a potenciálně i nebezpečná situace utichla.

Ve Slováčkově vyjádření je zajímavá pasáž o tom, že obrazy kupovali jeho kamarádi. Redakci zajímalo, zda finanční správa se může zabývat prohlášením, které exponovaná osoba uvede pro televizi a zda na základě takového prohlášení může zahájit přezkum obchodování s uměleckými předměty.

"Ano, ten podnět, kterým se pak obecně zabýváme, může přijít od třetí osoby a nebo i z médií. Otázkou je, zda se taková informace ke správci daně dostane. Pokud to bude článek na frekventovaném serveru, tak je pravděpodobné, že správce daně se takovou informaci dozví a může s ní dál pracovat," sdělil pro ŽivotvČesku.cz generální ředitel Finančního úřadu pro hlavní město Prahu Václav Žemlička.

Felix Slováček v nových prohlášeních ale rétoriku zmírnil. Chce se soustředit na to, co bude a nechce se už vracet k tomu, co bylo. Ochotně například vyprávěl o tom, že má za sebou vlastně hezké Vánoce, které prožil s dětmi a manželkou.

"Já měl klidné Vánoce a načerpal jsem i síly. Nevím, zda těch sil mám dost, ale snažím se a odpočinul jsem si. Manželka byla spokojená, jak Vánoce proběhly. Co se týče právníků, já nevím, co jsem udělal, aby se na to podávalo trestní oznámení... Opravdu nevím. Možná padla nějaká ostrá slova v hádce, ale to se stává. Já bych hrozně nerad, aby se o tom dál psalo, teď je to na hraně, zda mě chtějí či nechtějí žalovat... Měl jsem pohodové Vánoce a chci, aby to celé už úplně utichlo," uvedl manžel Dagmar Patrasové pro ŽivotvČesku.cz ve středu dopoledne s tím, že nejlepší by bylo, aby Lucie Gelemová z jeho mediálních výstupů viděla, že nebezpečný rozhodně není a chce zakopat »válečnou sekeru«.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala také mladou výtvarnici, která v minulosti uvedla, že nemá pocit, že by byla Felixovi jakkoliv zavázaná a že by s ním jako svobodná žena měla konzultovat, s kým se bude stýkat a nebude stýskat. Lucie Gelemová uvedla, že z celé situace je také nešťastná, ale kroky na ochranu svého soukromí i bezpečí podniknout prý opravdu musela. "Nechci se rozepisovat... Je to celé bolavé. Děkuji za podporu, ráda bych už měla klid," řekla stručně malířka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že už také nemá potřebu dále jitřit emoce.

Výtvarnice Lucie Gelemová (39) na prahu čtyřicítky začíná žít nový život bez vlivu hudební...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu