Možná se půjdu podívat, jak vystáva vypadá, říká Felix Slováček s tím, že vezme kamaráda. Lucie Gelemová slaví profesní úspěch

Nextfoto
Felix Slováček a Lucie Gelemová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 4. 5. 2022

Bývalá přítelkyně Felixe Slováčka (78) Lucie Gelemová (39) právě vystavuje svá díla v pražském Obecním domě společně s obrazy českého malíře Vladimíra Komárka (†74), který zemřel před rovnými 20 lety. Nad tím se Felix Slováček, který své expartnerce nemůže přijít na jméno, pozastavuje. I přes chladné vztahy se však překvapivě rozhodl výstavu navštívit. "Nyní jsem pracovně v Itálii, takže mě to doteď nezajímalo, ale půjdu se tam podívat," překvapil hudebník ve svém vyjádření pro ŽivotvČesku.cz.

Se svou bývalou partnerkou, výtvarnicí Lucií Gelemovou, prožil Felix Slováček sedm let dlouhý paralelní vztah ke svému manželství s herečkou a zpěvačkou Dádou Patrasovou (66). Loni na podzim se však velmi bouřlivě rozešli a od té doby o sobě nechtějí ani slyšet. Známý saxofonista se dokonce nechal slyšet, že je pro něj nadaná výtvarnice nyní mrtvá. Jak se ale ukázalo, jeho vztek možná začíná pomalu chladnout.

Jeho expartnerce se totiž podařil profesní úspěch, v Obecním domě právě probíhá výstava »Dialog seznámení«, na které jsou její díla vystavena společně s díly významného malíře 20. století Vladimíra Komárka. A právě to se hudebníkovi příliš nezamlouvá.

"Tu výstavu organizuje můj kamarád František Mareš. Lucii jsem s ním seznámil já. Kdybych to neudělal, vůbec by žádnou výstavu dnes neměla," poznamenal s lehce rozladěným tónem v hlase pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček, o kterém se v českých médiích proslýchá, že z úspěchu své expartnerky není právě dvakrát nadšený.

"Já jsem neřekl, že mi to vadí. Spíš přemýšlím o tom spojení, co se tím pořadatel vlastně snaží říci. Pokud to, že by měla být Lucie nástupkyně pana Komárka, tak je to věc pořadatele a já mu do toho samozřejmě nebudu kecat," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz hudebník svůj aktuální postoj k celé záležitosti.

Hudebník Felix Slováček (78) uvedl, že se přijde podívat na výstavu své expartnerky Lucie Gelemové (39), až se vrátí ze zahraničí, kde se v současnosti nachází, přestože jí po loňském rozchodu nemohl přijít na jméno. "Abych pravdu řekl, doteď jsem se o to nezajímal, protože jsem nyní pracovně v italském Salernu, ale až přijedu, půjdu se tam s Františkem podívat. Přece jen je to můj kamarád," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hudebník. Reakce Lucie Gelemové na tuto skutečnost byla naprosto galantní a otevřená.

Výstava, na jejíž vernisáž podle svých slov pozván nebyl, mu však nejspíš přece jen leží v hlavě. "Abych pravdu řekl, doteď jsem se o to nezajímal, protože jsem nyní pracovně v italském Salernu, ale až přijedu, půjdu se tam s Františkem podívat. Přece jen je to můj kamarád," prozradil pro ŽivotvČesku.cz s důrazem na to, že jeho účast souvisí spíše s jeho přátelstvím než se zvědavostí ohledně toho, jak se daří jeho bývalé přítelkyni.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu