Filip Blažek promluvil o své roli v úspěšném seriálu Případy 1. oddělení a prozradil, co ho na scénáři naštvalo

Filip Blažek
Filip Blažek
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2022

V pondělí večer na televizních obrazovkách proběhl premiérový díl třetí řady krimiseriálu Případy 1. oddělení, který se natáčel podle skutečných kauz. Jednou z hlavních postav je vyšetřovatel Martin Pražák, kterého ztvárnil herec Filip Blažek (49). Pro ŽivotvČesku.cz popsal, co mají společného, a také nastínil, jak to bude s případným pokračováním.

Filip Blažek má za sebou nespočet divadelních, televizních i filmových rolí. Je možné jmenovat seriály Slunečná nebo Krejzovi, případně snímky Probudím se včera, Pepa nebo pohádku Z pekla štěstí.

Lidé se na něj rádi dívají i díky postavě vyšetřovatele Martina Pražáka v úspěšném seriálu Případy 1. oddělení, jehož třetí série se právě vysílá. "Z pohledu hereckého asi o nejzásadnější roli nejde, ale jinak ano. Jsem rád, že jsem dostal šanci na seriálu dělat, moc mě to bavilo," svěřil se pro ŽivotvČesku.cz.

V minulém čase mluvil i kvůli tomu, že se s dalším natáčením již nepočítá. "Pokračování pravděpodobně nebude, myslím, že ta parta už by se nesešla, ale aspoň to takhle bude třeba vzácnější," uvedl charismatický umělec pro ŽivotvČesku.cz.

V poslední sérii došlo ke změně chování nejen jeho postavy. Do té doby sympatický kriminalista se začíná projevovat jako mrzout, kterému vadí, když se na něj někdo jen křivě podívá.

"Po přečtení scénáře k 3. řadě jsem tvůrcům trochu nadával. Celá parta je tam teď taková více rozhádaná. Sáhli nám do charakterů, které se samozřejmě trochu mění, ale aby začala postava Martina Pražáka chybovat a aby se nechal školit od mladých, to mi přijde přitažené za vlasy," řekl představitel jedné z hlavních rolí.

Na dotaz, zda má i přesto se svojí postavou něco společného, herec vyjmenoval hned několik věcí. "Jde si za svým cílem jako pitbul, to máme stejné. Dělám to také tak, a když se pak po čase ohlédnu a vidím, že se to povedlo, tak je to skvělé. Ztotožnit se můžu i s tím, že je Pražák po pracovní stránce pečlivý, poctivý a zásadový," promluvil pro ŽivotvČesku.cz o společných znacích s televizním hrdinou.

Nejen kvůli natáčení musí mít herci dobrou fyzičku a atraktivní figuru. V případě Filipa Blažka tomu není jinak, a proto na sobě také dře. "Na obrazovkách vypadáme všichni o třetinu větší, než ve skutečnosti jsme. Udržuji se ve formě ale hlavně kvůli divadlu. Běhám, rekreačně se věnuji thajskému boxu, cvičím. Záleží také na tom, kolik mám volna, ale toho zrovna teď moc není," popsal své aktivity pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.