Filip Grznár se vyjádřil ke smrti úspěšného českého kulturisty Jakuba Šubrta (†32). Steroidy zničily už hodně životů

Filip se netají užíváním anabolických steroidů
Filip se netají užíváním anabolických steroidů
Foto: Archiv Filipa Grznára
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2020

Před necelým týdnem zemřel ve věku pouhých dvaatřiceti let dlouholetý úspěšný český kulturista Jakub Šubrt. Tragická zpráva zasáhla nejen jeho fanoušky, ale i kolegy. K jeho úmrtí se vyjádřil kontroverzní profesionální kulturista Filip Grznár (35), kterého zpráva zasáhla. Zároveň naznačil, že za předčasným úmrtím mohou částečně stát zakázané látky.

Rodák z Broumova strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Následně získal řadu ocenění.

"Nebudu lhát, když řeknu, že mezi kulturisty jsou steroidy běžná věc jako pro normálního člověka, který nebere, snídaně. Bez toho svaly nefungují a riziko předčasného úmrtí je s tím spojené. Jsem s tím lidsky smířený, že se to může stát i mě, protože jsem je užíval a užívám," řekl pro ŽivotvČesku.cz, že anabolické steroidy mohou člověku způsobit řadu zdravotních komplikací a zkrátit mu život.

"Tím nechci říkat, že můj kamarád Jakub Šubrt je bral, to ne, o tom já se vyjadřovat nechci, ale 120 kilo svalů jen tak někde nenašel. Steroidy jsou zlo, ale kulturista bez toho fungovat nemůže. Prostě tak to je. Málokdo o tom otevřeně mluví, já ale chci, aby lidé, kteří se pro to někdy rozhodnou, věděli, že to vážně není sranda. Steroidy zničily mnoho životů. Prostě pokud člověk necvičí na profesionální úrovni, měl by raději jíst tvaroh," dodal Grznár.

Příčinou úmrtí českého předního kulturisty, jenž se do povědomí fanoušků výrazně zapsal v roce 2008 ziskem titulu Mr. Universe federace NABBA v kategorii juniorů, mělo být akutní selhání vnitřních orgánů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.