Formu neztrácí a je na sebe hrdý. Harrison Ford v 78 letech prozradil recept na dlouhověkost

Herec Harrison Ford
Herec Harrison Ford
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 18. 1. 2021

Legendární Indiana Jones se v roce 2022 vrátí už popáté a velkou zásluhu na tom nese Harrison Ford (78), který je i s blížící se osmdesátkou ve výborné formě. Sportuje, jí zdravě a je náležitě pyšný na to, že ve svém věku vypadá stále velmi dobře a nemá žádné zdravotní problémy.

Harrison Ford byl v mládí jedním z hollywoodských miláčků žen a v 78 letech se může chlubit tím, že tento titul neztrácí. Dokonce je i v lepší formě, než někteří mladší herci. Indiana Jones by možná své další dobrodružství absolvoval o holi, kdyby ho nehrál zrovna Ford.

Jeho dobré formy si všímá publikum a neušla ani oku kolegů. Ellen DeGeneresová se ho ve své show zeptala, jak to dělá, že stále působí tak mladě a energicky. "Nedřu na sobě jako blázen, to určitě ne, ale sportuji. Rád jezdím na kole a hraji tenis,“ prozradil Ford.

Pro Harrisona je důležitý i jídelníček. "Jím zdravě, na talíři mám často ryby a zeleninu, téměř denně. Vyhýbám se mléčným výrobkům a kromě ryb nejím žádné maso,“ svěřil v show DeGeneresové.

Stravovací návyky Ford nepřizpůsobil jen svému zdraví, ale i dobru lidstva. "Jíst maso už mě unavovalo, přestalo mi chutnat. Není to dobré pro mě a také vím, že konzumace masa není přínosná ani planetě,“ řekl herec, který tak prozradil, co je receptem na dlouhověkost.

Natáčení filmu o slavné dobrodruhovi je náročné a není zcela bezpečné, Harrison Ford ale ví, co dělat, aby se nezranil. "Denně se protahuji, jsem ohebný. Když moje tělo zůstane flexibilní, je malá šance, že se zraním. A pokud se tak stane, rychle se zmátořím,“ řekl v rozhovoru pro magazín Parade.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu