Gabriela Soukalová promluvila o informaci, že má nastoupit do hlavní zpravodajské relace. Její reakce byla veselá

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová
Foto: Nextofo
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 8. 2022

V posledních dnech se médii prohnala zpráva o tom, že do moderátorského křesla hlavního zpravodajství televize Prima usedne místo Evy Perkausové (28), jež odchází na mateřskou dovolenou, její kolegyně a bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (32). "Představa je to hezká, ale je velice nepravděpodobné, že by se to stalo," sdělila redakci ŽivotvČesku.cz stříbrná olympijská medailistka ze ZOH v Soči. Následně se k celé situaci vyjádřila i sama televize.

Mistryně světa v biatlonu profesionální kariéru ukončila v květnu 2019 a na podzim následujícího roku nastoupila do televizního společenského magazínu jako jeho moderátorka.

Novou profesi přerušila jen na krátký čas po porodu dcery Izabely Gabriely (11 měsíců), kterou má s partnerem Milošem Kadeřábkem (35). Nyní už je ale zpět na obrazovkách.

Před několika dny se objevila informace, že by měla nastoupit jako záskok za Evu Perkausovou, kterou čekají mateřské povinnosti. Oslovená moderátorka prozradila, že ji zpráva o jejím »povýšení« samotnou zaskočila. "Nevím, odkud tato informace pocházela, ale překvapilo mě to a pobavilo. Představa je to hezká, ale je velice nepravděpodobné, že by se to stalo," řekla pro ŽivotvČesku.cz půvabná zrzka.

Následně vysvětlila, proč si myslí, že se na vysněný post nedostane. "Považuji se za moderátorského začátečníka. Zatím sbírám zkušenosti, na takovou pozici jsem ještě vůbec ani nepomýšlela," okomentovala pro ŽivotvČesku.cz svou praxi bývalá sportovkyně.

Redakce oslovila i samotnou televizi, aby se k plánovaným změnám a jménu Gabriely Soukalové v hlavním zpravodajství vyjádřila. "Tyto zprávy, které se aktuálně šíří médii, v tuto chvíli nemůžeme potvrdit. FTV Prima a CNN Prima NEWS budou o nové moderátorské partnerce Romana Šebrleho na dobu mateřské dovolené Evy Perkausové včas informovat," napsal pro ŽivotvČesku.cz Matěj Stýs, PR konzultant televize.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.